Türkiyəli aktrisa, müğənni Sevcan Orhanın nişanlısı, Buca Bələdiyyəsinin rəhbəri Görkem Duman həbs olunub.
Medianews.az xəbər verir ki, ifaçının nişanlısı İzmirdə, Buca Bələdiyyəsi və onunla əlaqəli şirkətləri hədəf alan korrupsiya istintaqı çərçivəsində tutulub. Görkemlə yanaşı keçmiş Buca Bələdiyyə Başçısı Erhan Kılıç və keçmiş CHP Buca Rayon Başçısı Çağdaş Kaya məhkəmədə hakim qarşısına çıxarılıb. Onlar barəsində həbs qərarı verilib.
Ümumilikdə 9 nəfərin həbs edilib, dörd nəfər məhkəmə nəzarəti altında sərbəst buraxılıb.
Qeyd edək ki, Sevcan və Görkem öt ayən sonları nişanlanıb. Cütlüyün sentyabrda toyu olacağı deyilirdi.
Bir müddət əvvəl sözügedən bələdiyyənin işçiləri maaşlarının verilmədiyini bildirərək etiraz aksiyası keçirmişdi. Elə həmin vaxt sədrin Sevcanla birgə Phuket adasında dincəldiyi bəlli olub. Narazılıqdan sonra onlar tətildən fotolarını sosial media hesablarından siliblər. (Axşam.az )

The fiancé of Turkish actress and singer Sevcan Orhan, Görkem Duman, the head of Buca Municipality, has been arrested.
According to Medianews.az, the singer's fiancé was detained in İzmir as part of a corruption investigation targeting Buca Municipality and its affiliated companies. Along with Görkem, former Buca Municipality Mayor Erhan Kılıç and former CHP Buca District Head Çağdaş Kaya were brought before the court. Arrest warrants have been issued for them.
In total, 9 people have been arrested, and four others were released under judicial supervision.
It should be noted that Sevcan and Görkem got engaged recently. The couple's wedding was said to be scheduled for September.
Some time ago, employees of the aforementioned municipality staged a protest, stating that their salaries had not been paid. At that time, it was revealed that the mayor was vacationing with Sevcan on the island of Phuket. Following the dissatisfaction, they deleted photos from their holiday on their social media accounts. (Axşam.az)