Türkiyəli aktrisa, müğənni Sevcan Orhanın nişanlısı, Buca Bələdiyyəsinin rəhbəri Görkem Duman həbs olunub.
Medianews.az xəbər verir ki, ifaçının nişanlısı İzmirdə, Buca Bələdiyyəsi və onunla əlaqəli şirkətləri hədəf alan korrupsiya istintaqı çərçivəsində tutulub. Görkemlə yanaşı keçmiş Buca Bələdiyyə Başçısı Erhan Kılıç və keçmiş CHP Buca Rayon Başçısı Çağdaş Kaya məhkəmədə hakim qarşısına çıxarılıb. Onlar barəsində həbs qərarı verilib.
Ümumilikdə 9 nəfərin həbs edilib, dörd nəfər məhkəmə nəzarəti altında sərbəst buraxılıb.
Qeyd edək ki, Sevcan və Görkem öt ayən sonları nişanlanıb. Cütlüyün sentyabrda toyu olacağı deyilirdi.
Bir müddət əvvəl sözügedən bələdiyyənin işçiləri maaşlarının verilmədiyini bildirərək etiraz aksiyası keçirmişdi. Elə həmin vaxt sədrin Sevcanla birgə Phuket adasında dincəldiyi bəlli olub. Narazılıqdan sonra onlar tətildən fotolarını sosial media hesablarından siliblər. (Axşam.az )

Задержан Гёркем Думан, возглавлявший муниципалитет Буки и являвшийся женихом турецкой актрисы и певицы Севджан Орхан.
Как сообщает Medianews.az, жених певицы был задержан в Измире в рамках расследования коррупции, связанной с муниципалитетом Буки и аффилированными с ним компаниями. Вместе с Гёркемом в суд были выведены бывший глава муниципалитета Буки Эрхан Кылыч и бывший глава района Буки от Республиканской народной партии Чагдаш Кая. В отношении них вынесено постановление о заключении под стражу.
Всего задержаны 9 человек, четверо из которых были освобождены под судебный надзор.
Отметим, что Севджан и Гёркем обручились в конце прошлого месяца. Говорилось, что свадьба пары состоится в сентябре.
Некоторое время назад сотрудники упомянутого муниципалитета проводили акцию протеста, заявляя о невыплате зарплаты. В это же время стало известно, что глава муниципалитета отдыхал вместе с Севджан на острове Пхукет. После недовольства они удалили фотографии с отпуска со своих страниц в социальных сетях. (Axşam.az)