Xameneinin dəfn tarixi və yeri
Medianews.az APA-ya istinadla xəbər verir ki,  bu barədə Seyid Əli Xameneinin dəfn mərasimi üzrə qərargah məlumat yayıb.
Məlumata əsasən, Əli Xaməneinin vida mərasimi 4-5 iyul tarixlərində Tehrandakı Mosalla kompleksində keçiriləcək, cənazə daha sonra Qum şəhərinə yola salınacaq.
Qum şəhərində vida mərasimindən sonra Ayətullah Seyid Əli Xamenei öz vəsiyyətinə uyğun olaraq iyulun 9-da Məşhəddə torpağa tapşırılacaq.
Xatırladaq ki, Seyid Əli Xamenei 28 fevralda ABŞ və İsrailin Tehrana birgə hücumu zamanı yaxın ailə üzvləri ilə birlikdə öldürülüb. Daha sonra onun yerinə oğlu Müctəba Xamenei seçilib.

Бывший верховный руководитель Ирана аятолла Сейид Али Хаменеи будет похоронен 9 июля в Мешхеде.
Medianews.az, ссылаясь на APA, сообщает, что об этом сообщил штаб по организации похорон Сейида Али Хаменеи.
По информации, церемония прощания с Али Хаменеи пройдет 4-5 июля в комплексе Мосалла в Тегеране, после чего гроб будет отправлен в город Кум.
После церемонии прощания в Кум городе, аятолла Сейид Али Хаменеи согласно его завещанию будет погребен 9 июля в Мешхеде.
Напомним, что Сейид Али Хаменеи был убит 28 февраля вместе с близкими членами семьи во время совместной атаки США и Израиля на Тегеран. Позже на его место был выбран его сын Муджтаба Хаменеи.