Türkiyədə ölü tapılan müəllimin səs yazısı tapıldı -
Türkiyənin Ağrı şəhərində gənc müəllimin şübhəli şəkildə həyatını itirməsi ictimaiyyətdə böyük rezonans doğurub.
Medianews.az xəbər verir ki, həyatının baharında vəfat edən İrmak Ayşe Koparanın səs yazısının ortaya çıxması hadisəyə dair yeni iddiaları gündəmə gətirib.
İddialara əsasən, müəllim şikayət etdiyi məktəb rəhbəri əvəzinə uzaq kənd məktəbinə göndərilib. Onun yaşayış şəraitinin təmin olunmadığı, hər gün işə getmək üçün təxminən 3 min TL taksi xərci ödəmək məcburiyyətində qaldığı bildirilir.
Səs yazısında müəllimin çarəsiz vəziyyəti və yaşadığı çətinlikləri ifadə etdiyi iddia olunur. Bu vəziyyətin onun üzərində ciddi psixoloji təzyiq yaratdığı qeyd edilir.
Hadisə ilə bağlı araşdırmaların davam etdiyi bildirilir. Məsələ Türkiyə ictimaiyyətində geniş müzakirələrə səbəb olub və sosial şəbəkələrdə böyük narahatlıqla izlənilir.//Milli.az

В городе Агрı в Турции подозрительная смерть молодого учителя вызвала большой общественный резонанс.
Medianews.az сообщает, что появление голосовой записи Ирмак Айше Копаран, умершей в расцвете лет, вызвало новые утверждения по поводу этого инцидента.
Согласно утверждениям, учителя отправили в школу отдалённой деревни вместо руководителя школы, на которого она жаловалась. Сообщается, что условия её проживания не обеспечены, и она была вынуждена тратить около 3000 турецких лир на такси ежедневно, чтобы добираться до работы.
В голосовой записи якобы выражается отчаянное положение учителя и трудности, с которыми она сталкивалась. Отмечается, что эта ситуация оказала серьёзное психологическое давление на неё.
Сообщается, что расследование инцидента продолжается. Этот вопрос вызвал широкие обсуждения в турецком обществе и с большим беспокойством отслеживается в социальных сетях.//Milli.az