İngiltərə millisiinin futbolçularının əşyaları
Nəşrdə qeyd olunur ki, komandanın əsas ulduzlarına məxsus butslar turnirin rəsmi topları və mühüm məşq ləvazimatları ilə birlikdə oğurlanıb. Məlumata görə, təhlükəsizlik xidmətinin əməkdaşları idman geyimlərinin və əşyaların oğurlanmasında onların daşınmasını həyata keçirən sürücülərin əli olduğundan şübhələnirlər.
Hazırda İngiltərə Futbol Assosiasiyası oğurlanmış əşyaların geri qaytarılması üçün yerli polislə əməkdaşlıq edir.
Jurnalist Kreyq Houpun sözlərinə görə, itmiş əşyalar arasında komandanın liderləri - Harri Keyn və Cud Bellingemin butsları da var. Bundan əlavə, yığma demək olar ki, bütün məşq toplarını itirib, komandanın ixtiyarında yalnız biri qalıb.
Həmçinin, Tomas Tuxelin rəhbərlik etdiyi məşqçilər qərargahının taktiki lövhələri və digər avadanlıqları da oğurlanıb. Bu da DÇ-yə hazırlıq prosesində əlavə çətinliklər yarada bilər.
Mənbənin məlumatına əsasən, hüquq-mühafizə orqanları artıq araşdırmaya başlayıb. İngiltərə yığmasının inventarını daşıyan sürücülər ehtimal edilən şübhəlilər qismində nəzərdən keçirilir.

На чемпионате мира 2026 года национальная сборная Англии подверглась ограблению.
В издании отмечается, что бутсы основных звезд команды, вместе с официальными футбольными мячами турнира и важным тренировочным инвентарём, были украдены. По данным, сотрудники службы безопасности подозревают водителей, которые перевозили спортивную форму и вещи, в совершении кражи.
В настоящее время Футбольная ассоциация Англии сотрудничает с местной полицией для возвращения украденных вещей.
По словам журналиста Крейга Хоупа, среди потерянных вещей есть бутсы лидеров команды — Харри Кейна и Джуда Беллингема. Кроме того, сборная практически потеряла все тренировочные мячи, в распоряжении команды остался лишь один.
Также были украдены тактические доски и другое оборудование тренерского штаба под руководством Томаса Тухеля. Это может создать дополнительные сложности в подготовке к чемпионату Европы.
По информации источника, правоохранительные органы уже начали расследование. Водители, перевозившие имущество сборной Англии, рассматриваются в качестве предполагаемых подозреваемых.