Dövlət Sərhəd Xidmətinin (DSX) Sərhəd Qoşunları Komandanlığının "Lənkəran" sərhəd dəstəsinin xidməti ərazisində keçirilmiş sərhəd axtarışı və əməliyyat tədbirləri nəticəsində ümumi çəkisi 11 kiloqram 500 qram narkotik vasitə marixuananın pilotsuz uçuş aparatı (PUA) vasitəsilə İran İslam Respublikasından Azərbaycan Respublikasına keçirilməsinin qarşısı alınıb.
Bu barədə Medianews.az-a DSX-dən məlumat verilib. Fakt üzrə əməliyyat-istintaq tədbirləri davam etdirilir.
Bildirilib ki, dövlət sərhədinin etibarlı mühafizəsinin təmin edilməsi, narkotik vasitələr, psixotrop maddələr və onların prekursorlarının qanunsuz dövriyyəsinə qarşı mübarizə tədbirləri uğurla davam etdirilir.

В результате проведенных в служебной зоне пограничного отряда «Лянкяран» Командования Пограничных Войск Государственной Пограничной Службы (ГПС) поисковых и оперативных мероприятий предотвращён ввоз из Исламской Республики Иран в Азербайджанскую Республику наркотического средства марихуана общей массой 11 килограммов 500 граммов с помощью беспилотного летательного аппарата (БПЛА).
Об этом агентству Medianews.az сообщили в ГПС. По данному факту продолжаются оперативно-следственные мероприятия.
Сообщается, что мероприятия по обеспечению надёжной охраны государственной границы, а также борьба с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров успешно продолжаются.