Dövlət Sərhəd Xidmətinin (DSX) Sərhəd Qoşunları Komandanlığının "Lənkəran" sərhəd dəstəsinin xidməti ərazisində keçirilmiş sərhəd axtarışı və əməliyyat tədbirləri nəticəsində ümumi çəkisi 11 kiloqram 500 qram narkotik vasitə marixuananın pilotsuz uçuş aparatı (PUA) vasitəsilə İran İslam Respublikasından Azərbaycan Respublikasına keçirilməsinin qarşısı alınıb.
Bu barədə Medianews.az-a DSX-dən məlumat verilib. Fakt üzrə əməliyyat-istintaq tədbirləri davam etdirilir.
Bildirilib ki, dövlət sərhədinin etibarlı mühafizəsinin təmin edilməsi, narkotik vasitələr, psixotrop maddələr və onların prekursorlarının qanunsuz dövriyyəsinə qarşı mübarizə tədbirləri uğurla davam etdirilir.

As a result of border search and operational measures conducted in the service area of the State Border Service (SBS) Border Troops Command's "Lankaran" border detachment, the transfer of a total weight of 11 kilograms 500 grams of the narcotic substance marijuana from the Islamic Republic of Iran to the Republic of Azerbaijan using an unmanned aerial vehicle (UAV) was prevented.
Information about this was provided to Medianews.az by the SBS. Operational-investigative measures are ongoing in relation to the incident.
It was reported that ensuring reliable protection of the state border and combating the illegal circulation of narcotic drugs, psychotropic substances, and their precursors continues successfully.