Ev tikmək adı ilə 29 minini mənimsədi
Qusar rayon sakini Xırdalan şəhərində mənzil sahibi olmaq istəyərkən tanışı vasitəsilə İrşad adlı şəxslə əlaqə yaradıb və evin tikilməsi üçün ona 29 min manat pul verib. Lakin aradan bir ildən çox vaxt keçməsinə baxmayaraq, zərərçəkmişə nə mənzil verilib, nə də pulu geri qaytarılıb. Həmin şəxs isə hazırda tapılmır.
Şikayətçi Təhməz Rəsulov baş verənlər barəsində Baku TV-yə danışıb.
"Kənddəki torpaq sahəmi satmışdım. Üzərinə kredit götürdüyüm pulları da əlavə edərək Xırdalanda özümə mənzil almaq qərarına gəldim. Tanışımın vasitəsilə İrşad adlı şəxsi tapdıq. İlkin olaraq 20 min manata razılaşmışdıq və ev 40 gün müddətinə tikilib təhvil verilməli idi. Mən ömrümdə ilk dəfə idi ki, 29 min manat pulu bir yerdə görürdüm. Onu da gətirib İrşad adlı dələduza verdim. Pulu Aqil adlı şəxsin yanında təqdim etdim. Görünür, onların ortaq fəaliyyəti var ki, Aqil də prosesdə iştirak edirdi", - o, söyləyib.
Daxili İşlər Nazirliyinin mətbuat xidmətindən bildirilib ki, ev tikəcəyi vədi ilə bir nəfərin pul vəsaitini ələ keçirməkdə şübhəli bilinən İrşad Məmmədov barəsində Cinayət Məcəlləsinin müvafiq maddəsi ilə cinayət işi başlanılıb: "Aparılan araşdırmalar zamanı onun ölkəni tərk etdiyi müəyyən edilib. Hazırda cinayət işi üzrə istintaq tədbirləri davam etdirilir və o, axtarışa elan olunub".

Житель района Гусар, желая иметь квартиру в городе Хырдалан, связался через знакомого с человеком по имени Иршад и передал ему 29 тысяч манатов на строительство дома. Однако, несмотря на то, что прошло более года, пострадавшему ни квартиру не предоставили, ни деньги не вернули. Сам же этот человек в настоящее время не найден.
Жалобщик Тяхмаз Расулов рассказал о случившемся Baku TV.
"Я продал участок земли в селе. Добавив к этому деньги по кредиту, который взял, решил купить квартиру в Хырдалане. Через знакомого нашли человека по имени Иршад. Сначала договорились на 20 тысяч манатов, и дом должен был быть построен и передан в течение 40 дней. Впервые в жизни я собрал 29 тысяч манатов. И именно эти деньги я отдал мошеннику по имени Иршад. Передал деньги у человека по имени Агиль. Видимо, у них совместная деятельность, потому что Агиль также участвовал в процессе", - сказал он.
Из пресс-службы Министерства внутренних дел сообщили, что в отношении Иршада Мамедова, подозреваемого в присвоении денежных средств под предлогом строительства дома, возбуждено уголовное дело по соответствующей статье Уголовного кодекса: "В ходе проведённого расследования установлено, что он покинул страну. В настоящее время следственные действия по уголовному делу продолжаются, и он объявлен в розыск".