Gürcüstanda azərbaycanlı gənci qisas üçün qətlə yetirdilər
Aprelin 2-də Marneuli şəhərində bıçaqlanan 20 yaşlı Ümid Bayramovun qətli ilə bağlı yeni detallar məlum olub.
Oxu.az xəbər verir ki, yerli sakinlər hadisəyə səbəb olan münaqişənin martın 26-da keçirilən toy məclisində başladığını bildiriblər.
Məlumata görə, ağır cinayəti törətməkdə ittiham olunan 22 yaşlı Emin Yusubov Ümid Bayramovu hələ toy günü qisas almaqla hədələyib. Dünən isə o, gənci evinin yaxınlığına çağıraraq bıçaqla boğazını kəsib. Hadisə şahidlərinin sözlərinə görə, ağır yaralanan Ümid çoxlu qan itirərək hadisə yerindəcə dünyasını dəyişib. Şahidlər bildirirlər ki, gənc qaçmağa çalışsa da, hücum edən şəxs onu yaxalayaraq qətlə yetirib.
Hadisənin şahidi olan sakinlərdən biri həmin anları belə təsvir edib: "Qışqırıq səsinə çölə çıxdım, artıq çox adam yığılmışdı. Dedilər ki, biri qaçırdı, digəri isə onu təqib edirdi. Yazıq hasardan tullanıb qaçmaq istəyirdi, amma çatmadı. Onu yaxalayıb boğazını kəsdi. Eşitdiyimə görə, aralarında problem toyda yaranmışdı. O vaxt mübahisə ediblər və qonşumuz ona "səni bağışlamayacağam" deyib. Beləcə qisas aldı".
Digər bir sakin isə yaralı gəncin təxminən yarım saat kömək istədiyini, lakin hamı qorxduğu üçün yaxınlaşa bilmədiyini qeyd edib:
"Qatil bıçaqla silahlandığı üçün hamı qorxurdu. Mən gələndə o artıq qaçmışdı. Təcili yardıma zəng etməyə belə çəkinirdilər. Mən zəng etdim, amma artıq gec idi - boğazındakı dərin kəsik səbəbindən hadisə yerində keçinmişdi".
Hadisə baş verən gün şəhərin mərkəzi xəstəxanasında da vəziyyət gərgin olub. Həkimlər gəncin həyatını xilas edə bilmədikdən sonra xəstəxana ərazisində qarşıdurma yaşanıb.

New details have emerged regarding the murder of 20-year-old Ümid Bayramov, who was stabbed in the city of Marneuli on April 2.
Oxu.az reports that local residents stated the conflict that caused the incident began at a wedding party held on March 26.
According to the information, 22-year-old Emin Yusubov, who is accused of committing the violent crime, threatened Ümid Bayramov with revenge on the day of the wedding itself. Yesterday, he called the young man near his home and cut his throat with a knife. According to witnesses, the severely injured Ümid lost a lot of blood and died at the scene. The witnesses say that although the young man tried to escape, the attacker caught him and killed him.
One of the residents who witnessed the incident described those moments as follows: "I ran out upon hearing the scream, many people had already gathered. They said one person was running away and the other was chasing him. The poor guy was trying to escape by jumping over the fence, but he couldn’t make it. He was caught and his throat was cut. From what I heard, the problem between them had started at the wedding. They had an argument at that time, and our neighbor said to him 'I will not forgive you.' That’s how he took revenge."
Another resident noted that the injured young man was asking for help for about half an hour, but no one could approach due to fear:
"Everyone was afraid because the killer was armed with a knife. When I arrived, he had already fled. People were even hesitant to call emergency services. I made the call, but it was too late – he had already died at the scene due to the deep cut in his throat."
On the day of the incident, the situation was tense at the central city hospital as well. After doctors were unable to save the young man’s life, a confrontation occurred in the hospital area.