Gürcüstanda azərbaycanlı gənci qisas üçün qətlə yetirdilər
Aprelin 2-də Marneuli şəhərində bıçaqlanan 20 yaşlı Ümid Bayramovun qətli ilə bağlı yeni detallar məlum olub.
Oxu.az xəbər verir ki, yerli sakinlər hadisəyə səbəb olan münaqişənin martın 26-da keçirilən toy məclisində başladığını bildiriblər.
Məlumata görə, ağır cinayəti törətməkdə ittiham olunan 22 yaşlı Emin Yusubov Ümid Bayramovu hələ toy günü qisas almaqla hədələyib. Dünən isə o, gənci evinin yaxınlığına çağıraraq bıçaqla boğazını kəsib. Hadisə şahidlərinin sözlərinə görə, ağır yaralanan Ümid çoxlu qan itirərək hadisə yerindəcə dünyasını dəyişib. Şahidlər bildirirlər ki, gənc qaçmağa çalışsa da, hücum edən şəxs onu yaxalayaraq qətlə yetirib.
Hadisənin şahidi olan sakinlərdən biri həmin anları belə təsvir edib: "Qışqırıq səsinə çölə çıxdım, artıq çox adam yığılmışdı. Dedilər ki, biri qaçırdı, digəri isə onu təqib edirdi. Yazıq hasardan tullanıb qaçmaq istəyirdi, amma çatmadı. Onu yaxalayıb boğazını kəsdi. Eşitdiyimə görə, aralarında problem toyda yaranmışdı. O vaxt mübahisə ediblər və qonşumuz ona "səni bağışlamayacağam" deyib. Beləcə qisas aldı".
Digər bir sakin isə yaralı gəncin təxminən yarım saat kömək istədiyini, lakin hamı qorxduğu üçün yaxınlaşa bilmədiyini qeyd edib:
"Qatil bıçaqla silahlandığı üçün hamı qorxurdu. Mən gələndə o artıq qaçmışdı. Təcili yardıma zəng etməyə belə çəkinirdilər. Mən zəng etdim, amma artıq gec idi - boğazındakı dərin kəsik səbəbindən hadisə yerində keçinmişdi".
Hadisə baş verən gün şəhərin mərkəzi xəstəxanasında da vəziyyət gərgin olub. Həkimlər gəncin həyatını xilas edə bilmədikdən sonra xəstəxana ərazisində qarşıdurma yaşanıb.

2 апреля в городе Марнеули появились новые детали по делу об убийстве 20-летнего Юмида Байрамова, которого закололи ножом.
Как сообщает Oxu.az, местные жители заявили, что конфликт, ставший причиной инцидента, начался на свадебном торжестве, прошедшем 26 марта.
Согласно информации, 22-летний Эмин Юсубов, который обвиняется в совершении тяжкого преступления, уже в день свадьбы угрожал Юмиду Байрамову местью. Вчера же он вызвал молодого человека рядом с его домом и перерезал ему горло ножом. По словам очевидцев, тяжело раненый Юмид, потеряв много крови, скончался на месте происшествия. Свидетели утверждают, что юноша пытался убежать, но нападавший догнал его и убил.
Один из жителей, ставший свидетелем происшествия, описал этот момент так: "Я выбежал на крик, уже собралась большая толпа. Говорили, что один убегал, а другой его преследовал. Бедняга пытался перепрыгнуть забор, но не успел. Его догнали и перерезали горло. Насколько я слышал, у них была проблема на свадьбе. Тогда они поссорились, и наш сосед сказал ему: 'Я тебя не прощу'. Так и взял реванш".
Другой житель отметил, что раненый молодой человек около получаса просил о помощи, но все боялись подойти:
"Убийца был вооружён ножом, поэтому все боялись. Когда я приехал, он уже убежал. Люди даже стеснялись вызвать скорую помощь. Я позвонил, но было уже поздно — из-за глубокой резаной раны на горле молодой человек умер на месте".
В тот же день в центральной больнице города обстановка была напряжённой. После того, как врачи не смогли спасти жизнь молодому человеку, на территории больницы произошла потасовка.