“Heç bir baş nazir mənim həyat yoldaşım kimi...” -
“İsrailin heç bir baş naziri mənim həyat yoldaşım kimi ABŞ-yə hər səfərində xristian icmasının liderləri ilə görüşməyə, onları dinləməyə, bu icma ilə səmimi tərəfdaşlıq qurmağa can atmayıb”. Medianews.az xəbər verir ki, İsrailin baş naziri Benyamin Netanyahunun xanımı Sara Netanyahu ABŞ-nin “Foks Nyus” kanalına müsahibəsində belə deyib.
Dünyada, o cümlədən ABŞ-də antisemitizmin artdığını diqqətə çatdıran Sara Netanyahu bildirib ki, xristianlarla yəhudilər arasında münasibətləri korlamağa, xristian icmasının İsrailə dəstəyini zəiflətməyə çalışanlar var və antisemit çıxışların İrana qarşı müharibənin getdiyi bir dövrdə güclənməsi xüsusilə narahatlıq doğurur.
İran rəhbərliyinin dəfələrlə İsraili məhv etməklə hədələdiyini xatırladan Sara Netanyahu deyib: “Holokost faciəsi heç vaxt təkrarlanmamalıdır və təkrarlanmayacaq da”.
Sara Netanyahu ABŞ prezidenti Donald Trampı İsrailin ən güclü müttəfiqlərindən biri kimi qiymətləndirib və qeyd edib ki, Trampın rəhbərliyi sayəsində Yaxın Şərqdə yeni siyasi reallıqlar formalaşmaqdadır.

«Ни один премьер-министр Израиля при каждой своей поездке в США не стремился встретиться с лидерами христианской общины, выслушать их, установить искреннее партнерство с этой общиной так, как это делает моя супруга». Medianews.az сообщает, что так заявила супруга премьер-министра Израиля Биньямина Нетаньяху Сара Нетаньяху в интервью американскому телеканалу «Fox News».
Сара Нетаньяху отметила, что в мире, в том числе и в США, растет антисемитизм, и есть те, кто пытается испортить отношения между христианами и евреями, ослабить поддержку Израиля со стороны христианской общины, а усиление антисемитских выступлений в период войны с Ираном вызывает особую озабоченность.
Напомнив, что руководство Ирана неоднократно угрожало уничтожением Израиля, Сара Нетаньяху заявила: «Ужас Холокоста никогда не должен повториться и не повторится».
Сара Нетаньяху назвала президента США Дональда Трампа одним из сильнейших союзников Израиля и отметила, что под руководством Трампа в Ближнем Востоке формируются новые политические реалии.