“Heç bir baş nazir mənim həyat yoldaşım kimi...” -
“İsrailin heç bir baş naziri mənim həyat yoldaşım kimi ABŞ-yə hər səfərində xristian icmasının liderləri ilə görüşməyə, onları dinləməyə, bu icma ilə səmimi tərəfdaşlıq qurmağa can atmayıb”. Medianews.az xəbər verir ki, İsrailin baş naziri Benyamin Netanyahunun xanımı Sara Netanyahu ABŞ-nin “Foks Nyus” kanalına müsahibəsində belə deyib.
Dünyada, o cümlədən ABŞ-də antisemitizmin artdığını diqqətə çatdıran Sara Netanyahu bildirib ki, xristianlarla yəhudilər arasında münasibətləri korlamağa, xristian icmasının İsrailə dəstəyini zəiflətməyə çalışanlar var və antisemit çıxışların İrana qarşı müharibənin getdiyi bir dövrdə güclənməsi xüsusilə narahatlıq doğurur.
İran rəhbərliyinin dəfələrlə İsraili məhv etməklə hədələdiyini xatırladan Sara Netanyahu deyib: “Holokost faciəsi heç vaxt təkrarlanmamalıdır və təkrarlanmayacaq da”.
Sara Netanyahu ABŞ prezidenti Donald Trampı İsrailin ən güclü müttəfiqlərindən biri kimi qiymətləndirib və qeyd edib ki, Trampın rəhbərliyi sayəsində Yaxın Şərqdə yeni siyasi reallıqlar formalaşmaqdadır.

“No Israeli prime minister has ever strived as my husband does on every trip to the US to meet with the leaders of the Christian community, to listen to them, to build sincere partnerships with this community.” Medianews.az reports that Sara Netanyahu, wife of Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu, said this in an interview with the US “Fox News” channel.
Noting that antisemitism is increasing worldwide, including in the US, Sara Netanyahu said that there are those who try to spoil relations between Christians and Jews and weaken the Christian community’s support for Israel, and the strengthening of antisemitic statements at a time when there is a war against Iran is particularly worrying.
Recalling that the Iranian leadership has repeatedly threatened to destroy Israel, Sara Netanyahu said: “The Holocaust tragedy must never be repeated and will not be repeated.”
Sara Netanyahu evaluated US President Donald Trump as one of Israel’s strongest allies and noted that under Trump’s leadership new political realities are forming in the Middle East.