İran Heydərovlara məxsus rezidensiyanı vurdu —
ABŞ-İsrail-İran müharibəsini ilk günü İranın atdığı raketlərdən biri Heydərovlara məxsus 6 rezidensiyanın yerləşdiyi ərazinin yaxınlığına düşüb.
Medianews.az AFN.az-a istinadla xəbər verir ki, bunu araşdırmaçı jurnalist Cavanşir Həsənli yazıb. O bildirib ki, ABŞ və İsrailin bombardmanlarına cavab olaraq İran fevralın 28-də Dubayı raket atəşinə tutub:
"Raketlərdən biri "Palm Jumeyra" süni adasına atılıb. Həmin ərazidə Azərbaycanın fövqəladə hallar naziri Kəmaləddin Heydərovun oğulları Nicat və Tale Heydərovlara məxsus, müharibədən əvvəlki dəyəri 30 milyon dollar dəyərində olan 6 rezidensiya yerləşir. Raket zərbəsindən ərazidə böyük dağıntı baş verib. Onun izləri Google Map üzərindən də aydın görünür. Zərbənin təsiri o qədər güclü olub ki, ətrafdakı binalara, o cümlədən Heydərovlara məxsus azı 2 rezidensiyaya zərər dəyib, şüşələri sınıb. Raket zərbəsi zamanı süni adada 4 nəfərin yaralandığı yerli hökumətin media ofisi tərəfindən təsdiqlənib".
Adada raket zərbəsinin endirildiyi ərazidən bir neçə kilometr məsafədə isə Heydərovlara məxsus "Sofitel The Palm Resort & Spa" hoteli yerləşir. Məlumata görə, hotel heç bir zərər görməyib.
İranın "Palm Jumeyra"ya zərbə endirdiyi gün Nicat Heydərov Dubayda olub və dərhal Türkiyə üzərindən Azərbaycana təxliyə olunub.

Иран нанес удар по резиденции, принадлежащей Хейдаровым —
В первый день войны между США, Израилем и Ираном одна из ракет, выпущенных Ираном, упала недалеко от территории, на которой расположены 6 резиденций, принадлежащих семье Гейдаровых.
Medianews.az со ссылкой на AFN.az сообщает, что об этом написал исследовательский журналист Джаваншир Гасанлы. Он сообщил, что в ответ на бомбардировки США и Израиля Иран 28 февраля обстрелял Дубай ракетами:
"Одна из ракет была запущена на искусственный остров "Палм Джумейра". На этой территории расположены 6 резиденций, принадлежащих сыновьям министра чрезвычайных ситуаций Азербайджана Камаладдина Гейдарова — Ниджату и Тале Гейдаровым, стоимость которых до войны составляла 30 миллионов долларов. На территории произошли значительные разрушения от ракетного удара. Его следы чётко видны и на Google Map. Воздействие удара было настолько сильным, что пострадали окружающие здания, в том числе как минимум 2 резиденции, принадлежащие Гейдаровым, стекла были разбиты. Местное правительственное медиа-офис подтвердил, что во время ракетного удара на искусственном острове были ранены 4 человека".
За несколько километров от места ракетного удара на острове расположен отель "Sofitel The Palm Resort & Spa", принадлежащий семье Гейдаровых. По информации, отель не пострадал.
В день удара Ирана по "Палм Джумейре" Ниджат Гейдаров находился в Дубае и был срочно эвакуирован в Азербайджан через Турцию.