İran Heydərovlara məxsus rezidensiyanı vurdu —
ABŞ-İsrail-İran müharibəsini ilk günü İranın atdığı raketlərdən biri Heydərovlara məxsus 6 rezidensiyanın yerləşdiyi ərazinin yaxınlığına düşüb.
Medianews.az AFN.az-a istinadla xəbər verir ki, bunu araşdırmaçı jurnalist Cavanşir Həsənli yazıb. O bildirib ki, ABŞ və İsrailin bombardmanlarına cavab olaraq İran fevralın 28-də Dubayı raket atəşinə tutub:
"Raketlərdən biri "Palm Jumeyra" süni adasına atılıb. Həmin ərazidə Azərbaycanın fövqəladə hallar naziri Kəmaləddin Heydərovun oğulları Nicat və Tale Heydərovlara məxsus, müharibədən əvvəlki dəyəri 30 milyon dollar dəyərində olan 6 rezidensiya yerləşir. Raket zərbəsindən ərazidə böyük dağıntı baş verib. Onun izləri Google Map üzərindən də aydın görünür. Zərbənin təsiri o qədər güclü olub ki, ətrafdakı binalara, o cümlədən Heydərovlara məxsus azı 2 rezidensiyaya zərər dəyib, şüşələri sınıb. Raket zərbəsi zamanı süni adada 4 nəfərin yaralandığı yerli hökumətin media ofisi tərəfindən təsdiqlənib".
Adada raket zərbəsinin endirildiyi ərazidən bir neçə kilometr məsafədə isə Heydərovlara məxsus "Sofitel The Palm Resort & Spa" hoteli yerləşir. Məlumata görə, hotel heç bir zərər görməyib.
İranın "Palm Jumeyra"ya zərbə endirdiyi gün Nicat Heydərov Dubayda olub və dərhal Türkiyə üzərindən Azərbaycana təxliyə olunub.

Iran hit the residence belonging to the Heydarovs —
On the first day of the US-Israel-Iran war, one of the missiles fired by Iran landed near the area where 6 residences belonging to the Heydarovs are located.
Medianews.az citing AFN.az reports that investigative journalist Javanshir Hasanli wrote this. He stated that in response to the US and Israeli bombings, Iran fired rockets at Dubai on February 28:
"One of the missiles was fired at the artificial island 'Palm Jumeirah.' In that area, there are 6 residences belonging to Nicat and Tale Heydarov, sons of Azerbaijan’s Minister of Emergency Situations Kamaladdin Heydarov, valued at 30 million dollars before the war. The missile strike caused significant destruction in the area. Its traces are clearly visible on Google Maps as well. The impact of the strike was so strong that it damaged surrounding buildings, including at least 2 residences belonging to the Heydarovs, breaking their windows. The local government’s media office confirmed that 4 people were injured during the missile strike on the artificial island."
A few kilometers away from the missile strike area on the island is the "Sofitel The Palm Resort & Spa" hotel owned by the Heydarovs. According to the information, the hotel did not suffer any damage.
On the day Iran struck Palm Jumeirah, Nicat Heydarov was in Dubai and was immediately evacuated to Azerbaijan via Turkey.