İranda 30-dan çox universitet bombalanıb, 60 tələbə ölüb
ABŞ və İsrailin fevralın 28-də İrana hücumları başlayandan bəri 30-dan çox universitet hədəf alınıb, 60 tələbə ölüb.
Bu barədə SNNTV məlumat yayıb.
"30-dan çox İran universitet bombardman edilib, 60 tələbə həlak olub", - məlumatda bildirilib.
Qeyd olunub ki, İranın elmi təsisatları hücumlara qarşı hökumətlə həmrəylik ifadə edir.
Xatırladaq ki, fevralın 28-də ABŞ və İsrail İrana qarşı birgə hərbi əməliyyata başlayıb. Buna cavab olaraq İran İsrail ərazisinə raket zərbələri endirib. Bundan əlavə, İran qüvvələri Fars körfəzi ölkələrindəki Amerika hərbi bazalarına hücum edib. Yaxın Şərqdəki vəziyyətlə əlaqədar regionun bir sıra ölkələri öz hava məkanını müvəqqəti olaraq bağlayıb. Elə həmin gün İranın Ali rəhbəri Əli Xamenei ABŞ və İsrailin hücumları nəticəsində öldürülüb./"Report"

Since the attacks by the USA and Israel on Iran began on February 28, more than 30 universities have been targeted, and 60 students have died.
This was reported by SNNTV.
"More than 30 Iranian universities have been bombed, and 60 students have died," the report stated.
It was noted that Iran's scientific institutions express solidarity with the government against the attacks.
Recall that on February 28, the USA and Israel launched a joint military operation against Iran. In response, Iran launched missile strikes on Israeli territory. Additionally, Iranian forces attacked American military bases in the countries of the Persian Gulf. Due to the situation in the Middle East, several countries in the region temporarily closed their airspace. On the same day, Iran's Supreme Leader Ali Khamenei was killed as a result of the attacks by the USA and Israel./"Report"