“Liverpul”un hücumçusu Uqo Ekitike UEFA Çempionlar Liqasının 1/4 finalında PSJ-yə qarşı oyunun ilk hissəsində zədələnərək əvəzlənib.
Medianews.az xəbər verir ki, fransalı futbolçu rəqib müdaxiləsi olmadan zədələnib. “Canal+”-un yaydığı məlumata görə, Ekitikenin zədəsi kifayət qədər ciddidir. O, klub mövsümünün qalan hissəsini buraxacaq və 2026-cı il dünya çempionatında Fransa millisinin heyətində çıxış etməyəcək.
Ulduz futbolçu sağ axilles vətərinin qismən və ya tamamilə yırtılıb-yırtılmadığını müəyyən etmək üçün hərtərəfli müayinədən keçəcək. Hər iki halda da zədə əməliyyat və geniş reabilitasiya tələb edəcək.
Qeyd edək ki, “Liverpul” doğma meydanda PSJ-yə 0:2 hesabı ilə uduzaraq turnirlə vidalaşıb. Arne Slotun komandası indi diqqətini İngiltərə Premyer Liqasında ilk dördlük uğrunda mübarizəyə yönəldəcək.//Publika.az

Liverpool's forward Hugo Ekitike was injured during the first half of the UEFA Champions League quarter-final match against PSG and was substituted.
Medianews.az reports that the French player was injured without any opponent intervention. According to information broadcasted by "Canal+", Ekitike's injury is quite serious. He will miss the remainder of the club season and will not participate with the French national team in the 2026 World Cup.
The star footballer will undergo a comprehensive examination to determine whether his right Achilles tendon is partially or completely torn. In either case, the injury will require surgery and extensive rehabilitation.
It should be noted that Liverpool lost 0-2 to PSG at home and thus bid farewell to the tournament. Arne Slot's team will now focus on the fight for a top-four spot in the English Premier League. //Publika.az