Mövsümü xalsız başa vurdular
“Şeffild Uensdey” klubu İngiltərə Çempionşipinin 46-cı turunda “Vest Bromviç Albion” üzərində 2:1 hesablı qələbə qazanaraq mövsümü xalsız başa vurub.
Medianews.az xəbər verir ki, daha əvvəl maliyyə feyr-pley qaydalarını pozduğuna görə komandanın hesabından 18 xal silinmişdi. Dekabrın əvvəlində aşağı liqa təmsilçisinin xallarının sayı -10, son turadək isə -3 idi. Mövsümün sonuncu oyununda qazanılan qələbə sayəsində Şeffild təmsilçisi mənfi xallardan xilas olub.
Bu nəticə İngiltərə Futbol Liqası (Çempionşip, Liqa 1 və Liqa 2) tarixində ən zəif göstəricilərdən biri kimi qeydə alınıb.
Qeyd edək ki, “Şeffild Uensdey” İngiltərə çempionatının dördqat qalibi, ölkə kubokunun üçqat sahibi, həmçinin Liqa kubokunun qalibidir.//Bakues.az

The "Sheffield Wednesday" club ended the season without any points after winning 2:1 against "West Bromwich Albion" in the 46th round of the England Championship.
Medianews.az reports that earlier, 18 points were deducted from the team's account for violating financial fair play rules. At the beginning of December, the lower league representative's points were -10, and until the last round, it was -3. Thanks to the victory won in the final game of the season, the Sheffield representative escaped from negative points.
This result has been recorded as one of the weakest performances in the history of the English Football League (Championship, League 1, and League 2).
It should be noted that "Sheffield Wednesday" is a four-time winner of the English Championship, a three-time winner of the national cup, and also the winner of the League Cup. //Bakues.az