Natiq Məmmədli: Dezinformasiyalar Azərbaycanda mediaya güvəni sarsıdır
"Report" xəbər verir ki, bunu Medianın İnkişafı Agentliyinin İcraçı direktorunun müavini Natiq Məmmədli "Dezinformasiya: qlobal miqyasda və Azərbaycan reallığında ən ciddi təhlükə kimi" mövzusunda keçirilən ictimai müzakirədə deyib.
Onun sözlərinə görə, ümumiyyətlə, beynəlxalq media təcrübəsində saxta xəbərlər sayəsində ictimai etimad azalır:
"Yayılan dezinformasiyalar insanların mediaya olan inamını ciddi şəkildə sarsıdır. Buna qarşı hərəkətə keçmək artıq zəruridir. Həm beynəlxalq mediada, həm də ölkəmizdə dezinformasiya ilə mübarizə istiqamətində çoxsaylı addımlar atılır, müəyyən forumlar təşkil edilir".

Натиг Маммадли: Дезинформация подрывает доверие к СМИ в Азербайджане
Как сообщает "Report", об этом сообщил заместитель исполнительного директора Агентства развития медиа Натиг Мамедли на общественных обсуждениях на тему "Дезинформация: как глобальная и азербайджанская реальность серьезная угроза".
По его словам, в целом, согласно международной медиа-практике, благодаря ложным новостям снижается общественное доверие:
"Распространяемая дезинформация серьезно подрывает доверие людей к медиа. Уже необходимо принимать меры против этого. Как на международном медиарынке, так и в нашей стране предпринимается множество шагов в борьбе с дезинформацией, организуются определённые форумы".