"O həyasız da elə bilir deməyə sözüm yoxdur"
"Yazırlar, bu nə saçdır, geyimdir? Niyə bahalı geyinmirsən? İstəmirəm, geyinmirəm. Mənim üçün əski parçasıdır, ayaqqabının altı yerə dəyir. Ən bahalı mən özüm olmalıyam. Nəyə lazımdır geyim brend, bahalı olsun? Tamaşaçını elə öyərşdiriblər ki, müğənni brend geyinməlidir. Elnarə ilə 17 mahnı təqdim edir. Xəbərləri yoxdur. Soruşsan kim hansı toyda hansı paltarı geyinib, onu yaxşı bilirlər".
Milli.Az xəbər verir ki, bu sözləri müğənni Elnarə Xəlilova "Musicologiya" yutub layihəsində deyib. Sənətçi geyimlərini, saçlarını tənqid edənlərə cavab verib. O bildirib ki, ağ saçlarını boyamağı düşünmür:
"Saçımdakı ağları uzadıram. İstəyirəm təbii ağ saçlarım olsun. Sosial şəbəkədə yazırlar saçınıza dib boyası qoyun. Hamıya başa sala bilmirəm ki, 46 yaşım var, saçım ağarır və mən özümü yaşıma uyğun görmək istəyirəm. Mən də bilirəm ki, dib boyası deyilən bir şey var. Tamaşaçını öyrəşdirmək gözəldir. Son bir neçə ayda yazırlar "Nəhayət gözümüz təbilik gördü". Uzun müddət bununla mübarizə apardım. Böyük qüvvə üstümə gəldi: bu nədir, nə geyimdir, nə saçdır".
E.Xəlilova verilişlərə getməməsinin səbəbini açıqlayıb:
"Efirə yaraşdırmıram özümü. Məcburam gedim, kiminləsə qırğına çıxım, aləm dəysin bir-birinə və səsimi alsın? Mənim kimi Xalq artistləri var ki, abırlarına bürünüb çəkiliblər kənara. Nəticədə efir nə günə qalıb. Həyasız da elə bilir bizim deməyə sözümüz yoxdur. Bu imkan onlara yaradılmamalıdır. televiziya rəhbəri aparıcıya və müğənnilərə o imkanı verməməlidir. Uşağımızın tərbiyəsini korlaya, mədəniyyət öyrədə də bilər". (Axşam.az)

"That shameless one also thinks I have no words to say."
"They write, what is this hair, this clothing? Why don’t you dress expensively? I don’t want to, I don’t dress expensively. For me, it’s a scrap piece of fabric, the sole of the shoe touches the ground. The most expensive should be myself. Why is clothing supposed to be branded, to be expensive? The audience has been spoiled to the extent that a singer must wear brand clothing. Elnarə presents 17 songs. They have no news. If you ask who wore what dress at which wedding, they know that well."
Milli.Az reports that these words were said by singer Elnarə Xəlilova in the "Musicology" YouTube project. The artist responded to those who criticize her clothing and hair. She said that she does not intend to dye her gray hair:
"I am growing out the gray in my hair. I want my natural gray hair. On social media, they write, 'Put root dye on your hair.' I can’t explain to everyone that I am 46 years old, my hair is graying, and I want to see myself according to my age. I also know that something called root dye exists. Getting the audience used to it is good. In the last few months, they have written, 'Finally, our eyes have seen naturalness.' I have struggled with this for a long time. A great force came upon me: what is this, what clothing, what hair is this."
E. Xəlilova explained the reason why she does not attend shows:
"I don’t find myself suitable for the air. I’m forced to go, to get into a quarrel with someone, for the world to turn upside down and for my voice to be taken away? There are People's Artists like me who have wrapped themselves in shame and withdrawn. As a result, what kind of day is left for the air. The shameless also think we have no words to say. This opportunity should not be given to them. Television management should not give that opportunity to presenters and singers. Our child’s upbringing can also be corrupted, culture can be taught." (Axşam.az)