"O həyasız da elə bilir deməyə sözüm yoxdur"
"Yazırlar, bu nə saçdır, geyimdir? Niyə bahalı geyinmirsən? İstəmirəm, geyinmirəm. Mənim üçün əski parçasıdır, ayaqqabının altı yerə dəyir. Ən bahalı mən özüm olmalıyam. Nəyə lazımdır geyim brend, bahalı olsun? Tamaşaçını elə öyərşdiriblər ki, müğənni brend geyinməlidir. Elnarə ilə 17 mahnı təqdim edir. Xəbərləri yoxdur. Soruşsan kim hansı toyda hansı paltarı geyinib, onu yaxşı bilirlər".
Milli.Az xəbər verir ki, bu sözləri müğənni Elnarə Xəlilova "Musicologiya" yutub layihəsində deyib. Sənətçi geyimlərini, saçlarını tənqid edənlərə cavab verib. O bildirib ki, ağ saçlarını boyamağı düşünmür:
"Saçımdakı ağları uzadıram. İstəyirəm təbii ağ saçlarım olsun. Sosial şəbəkədə yazırlar saçınıza dib boyası qoyun. Hamıya başa sala bilmirəm ki, 46 yaşım var, saçım ağarır və mən özümü yaşıma uyğun görmək istəyirəm. Mən də bilirəm ki, dib boyası deyilən bir şey var. Tamaşaçını öyrəşdirmək gözəldir. Son bir neçə ayda yazırlar "Nəhayət gözümüz təbilik gördü". Uzun müddət bununla mübarizə apardım. Böyük qüvvə üstümə gəldi: bu nədir, nə geyimdir, nə saçdır".
E.Xəlilova verilişlərə getməməsinin səbəbini açıqlayıb:
"Efirə yaraşdırmıram özümü. Məcburam gedim, kiminləsə qırğına çıxım, aləm dəysin bir-birinə və səsimi alsın? Mənim kimi Xalq artistləri var ki, abırlarına bürünüb çəkiliblər kənara. Nəticədə efir nə günə qalıb. Həyasız da elə bilir bizim deməyə sözümüz yoxdur. Bu imkan onlara yaradılmamalıdır. televiziya rəhbəri aparıcıya və müğənnilərə o imkanı verməməlidir. Uşağımızın tərbiyəsini korlaya, mədəniyyət öyrədə də bilər". (Axşam.az)

"Пишут, что это за прическа, одежда? Почему не одеваешься дорого? Не хочу, не одеваюсь. Для меня это кусок тряпки, подошва обуви касается земли. Самой дорогой должна быть я. Зачем нужен бренд одежды, чтобы она была дорогой? Зрителя так приучили, что певец должен носить бренд. Элнаре представляет 17 песен. Они об этом не знают. Если спросить, кто на какой свадьбе какую платье носил, они хорошо знают".
По информации Milli.Az, эти слова певица Элнаре Халилова сказала в ютуб-проекте "Musicologiya". Артистка ответила тем, кто критикует её одежду и причёски. Она заявила, что не собирается красить седые волосы:
"Я отращиваю седину в волосах. Хочу, чтобы у меня были натуральные седые волосы. В социальных сетях пишут, что нужно красить корни. Всем не могу донести, что мне 46 лет, волосы становятся седыми, и я хочу видеть себя в соответствии с возрастом. Я знаю, что существует такое понятие, как краска для корней. Привыкать к этому приятно. За последние несколько месяцев пишут: «Наконец-то наши глаза увидели естественность». Долгое время я боролась с этим. На меня обрушилась большая сила: что это такое, какая это прическа, какая одежда".
Элнаре Халилова объяснила причину, почему не ходит на телепередачи:
"Я не считаю, что я подхожу для эфира. Я вынуждена идти, с кем-то ссориться, чтобы задеть друг друга, и чтобы забрали мой голос? Есть Народные артисты, которые прикрылись стыдом и отошли в сторону. В итоге, что осталось от эфира? Наглые думают, что у нас нет права сказать слово. Им нельзя создавать такие возможности. Руководитель телевидения не должен давать такие возможности ведущим и певцам. Это может испортить воспитание наших детей и испортить культуру". (Axşam.az)