Orban Zelenskini açıq
Medianews.az xəbər verir ki, o, Zelenskini Macarıstanda keçiriləcək seçkilərə müdaxilə etməməyə çağırıb.
Orban sosial şəbəkə hesabında yazıb ki, Ukrayna nümayəndələri Macarıstandakı seçki kampaniyasında fəal iştirak edirlər. Onun iddiasına görə, rəsmi Kiyev Budapeştdəki siyasi proseslərə təsir göstərməyə çalışır.
“Onlar rəqiblərimizi öz şəxsi maraqları üçün maliyyələşdirirlər. Müdaxiləni dayandırın; Macarıstan öz gələcəyini özü müəyyən etməlidir!” – deyə Orban paylaşımında bildirib.
Baş nazirin bu açıqlaması iki ölkə arasında onsuz da gərgin olan münasibətlərin daha da kəskinləşə biləcəyinə işarə edir.

Премьер-министр Венгрии Виктор Орбан выступил с резким обращением к Президенту Украины Владимиру Зеленскому.
Medianews.az сообщает, что он призвал Зеленского не вмешиваться в выборы, которые пройдут в Венгрии.
Орбан написал в своем аккаунте в социальной сети, что представители Украины активно участвуют в избирательной кампании в Венгрии. По его утверждению, официальный Киев пытается влиять на политические процессы в Будапеште.
«Они финансируют наших соперников ради своих личных интересов. Прекратите вмешательство; Венгрия должна сама решать свое будущее!» – заявил Орбан в своем посте.
Это заявление премьер-министра указывает на то, что уже напряженные отношения между двумя странами могут еще больше обостриться.