Orban Zelenskini açıq
Medianews.az xəbər verir ki, o, Zelenskini Macarıstanda keçiriləcək seçkilərə müdaxilə etməməyə çağırıb.
Orban sosial şəbəkə hesabında yazıb ki, Ukrayna nümayəndələri Macarıstandakı seçki kampaniyasında fəal iştirak edirlər. Onun iddiasına görə, rəsmi Kiyev Budapeştdəki siyasi proseslərə təsir göstərməyə çalışır.
“Onlar rəqiblərimizi öz şəxsi maraqları üçün maliyyələşdirirlər. Müdaxiləni dayandırın; Macarıstan öz gələcəyini özü müəyyən etməlidir!” – deyə Orban paylaşımında bildirib.
Baş nazirin bu açıqlaması iki ölkə arasında onsuz da gərgin olan münasibətlərin daha da kəskinləşə biləcəyinə işarə edir.

Orban openly [addresses] Zelenskiy
Medianews.az reports that he called on Zelensky not to interfere in the elections to be held in Hungary.
Orban wrote on his social media account that Ukrainian representatives are actively participating in the election campaign in Hungary. According to him, the official Kyiv is trying to influence the political processes in Budapest.
"They are financing our opponents for their personal interests. Stop the interference; Hungary must determine its own future!" Orban stated in his post.
The Prime Minister's statement indicates that the already tense relations between the two countries may become even more aggravated.