Overçuk İrəvanı hədələdi:
Overçuk xəbərdarlıq edib ki, əgər İrəvan hazırkı kursunu davam etdirərsə, Rusiya Ermənistanla iqtisadi münasibətlərini başqa cürə qurmalı olacaq.
Qərb ölkələrinin peşəkarcasına İrəvanı cəlb etdiyini vurğulayan baş nazirin müavini xüsusilə Ermənistanın dəmir yolları məsələsinə münasibət bildirərək Moskvanın Ermənistanın ixrac bazarlarını genişləndirməsinə qarşı olmadığını, lakin Nikol Paşinyanın Rusiyaya aid güzəştin üçüncü ölkələrə vermək təkliflərini pislədiyini vurğulayıb.
Onun sözlərinə görə, Ermənistanın Rusiyaya düşmən hərbi-siyasi blok olan Avropa Birliyi ilə yaxınlaşması uzunmüddətli, ağır nəticələrə səbəb olacaq./axar.az

Armenia is approaching a point of no return.
Overchuk warned that if Yerevan continues on its current course, Russia will have to build economic relations with Armenia differently.
Emphasizing that Western countries are professionally engaging Yerevan, the deputy prime minister specifically addressed Armenia's stance on the railway issue, stating that Moscow is not against expanding Armenia's export markets, but criticized Nikol Pashinyan's proposals to give Russia's concessions to third countries.
According to him, Armenia's rapprochement with the European Union, a hostile military-political bloc to Russia, will cause long-term, serious consequences.