Overçuk İrəvanı hədələdi:
Overçuk xəbərdarlıq edib ki, əgər İrəvan hazırkı kursunu davam etdirərsə, Rusiya Ermənistanla iqtisadi münasibətlərini başqa cürə qurmalı olacaq.
Qərb ölkələrinin peşəkarcasına İrəvanı cəlb etdiyini vurğulayan baş nazirin müavini xüsusilə Ermənistanın dəmir yolları məsələsinə münasibət bildirərək Moskvanın Ermənistanın ixrac bazarlarını genişləndirməsinə qarşı olmadığını, lakin Nikol Paşinyanın Rusiyaya aid güzəştin üçüncü ölkələrə vermək təkliflərini pislədiyini vurğulayıb.
Onun sözlərinə görə, Ermənistanın Rusiyaya düşmən hərbi-siyasi blok olan Avropa Birliyi ilə yaxınlaşması uzunmüddətli, ağır nəticələrə səbəb olacaq./axar.az

Армения приближается к точке невозврата.
Оверчук предупредил, что если Ереван продолжит нынешний курс, Россия будет вынуждена строить экономические отношения с Арменией по-другому.
Заместитель председателя правительства отметил, что страны Запада профессионально вовлекают Ереван, особо отметив отношение Армении к вопросу железных дорог и подчеркнув, что Москва не против расширения армянских экспортных рынков, но осуждает предложения Николы Пашиняна отдавать уступки России третьим странам.
По его словам, приближение Армении к Европейскому союзу, являющемуся враждебным военно-политическим блоком по отношению к России, приведет к долгосрочным тяжелым последствиям.