Qurban bayramına sayılı günlər qaldıqca paytaxt və bölgələrdə qurbanlıq heyvan satışına hazırlıq işləri sürətlənib. Artıq qurbanlıq ət satışı və kəsimi məntəqələrinin fəaliyyət göstərəcəyi ərazilər açıqlanıb.
Medianews.az Oxu.az-a istinadən xəbər verir ki, hazırda Binə və Şüvəlan qəsəbəsi ərazilərində qoyun və quzunun bir kiloqrama görə diri çəkisi 11 manata, kəsilmiş halda isə 22 manata təklif olunur. Dana ətinin diri çəkisinin 1 kiloqramı 9 manat, kəsilmiş halda isə 18 manatdır.
Regionlarda isə qiymətlər nisbətən daha münasibdir.
Belə ki, Şamaxı, Ağsu, İsmayıllı, Qobustan, Ağdaş, Göyçay və Kürdəmir ərazilərində qoyun və quzunun 1 kiloqram görə diri çəkisi 10 manata, kəsilmiş şəkildə isə 20 manata satılır. Dana ətinin diri çəkisi bir kiloqrama görə 8 manat 50 qəpik, kəsilmiş formada isə 17 manat təşkil edir.

As the days until Eid al-Adha approach, preparations for the sale of sacrificial animals in the capital and regions have accelerated. The areas where the sale and slaughter points of sacrificial meat will operate have already been announced.
According to Medianews.az citing Oxu.az, currently in the areas of Binə and Şüvəlan settlements, the live weight price per kilogram for sheep and lamb is offered at 11 manat, and in slaughtered form at 22 manat. The live weight price per kilogram of veal is 9 manat, and in slaughtered form, it is 18 manat.
Prices are relatively more reasonable in the regions.
For instance, in the areas of Şamaxı, Ağsu, İsmayıllı, Qobustan, Ağdaş, Göyçay, and Kürdəmir, the live weight price per kilogram for sheep and lamb is sold at 10 manat, and in slaughtered form at 20 manat. The live weight price per kilogram of veal is 8 manat 50 qepik, and in slaughtered form, it amounts to 17 manat.