"Real Madrid"in baş məşqçi postu ilə bağlı mühüm qərar verdiyi iddia olunur. Məlumata görə, klub rəhbərliyi portuqaliyalı mütəxəssis Joze Mourinyo ilə razılığa gəlib.
Medianews.az Milli.Az-a istinadən xəbər verir ki, tanınmış insayder Saşa Tavolyerinin yaydığı məlumata əsasən, tərəflər arasında aparılan danışıqlar uğurla yekunlaşıb və müqavilə ilə bağlı bütün detallarda anlaşma əldə olunub.
İddialara görə, Mourinyonun "Real Madrid"ə qayıdışı ilə bağlı rəsmi açıqlamanın yaxın günlərdə veriləcəyi gözlənilir.
Qeyd edək ki, Joze Mourinyo daha əvvəl 2010-2013-cü illərdə Madrid klubuna rəhbərlik edib. O, həmin dövrdə komanda ilə İspaniya çempionluğu, ölkə kuboku və Superkubokunu qazanıb.
Hazırda SL Benficanı çalışdırdığı bildirilən təcrübəli məşqçinin yenidən "Kral klubu"na dönəcəyi xəbəri futbol ictimaiyyətində böyük maraq doğurub.

Сообщается, что «Реал Мадрид» принял важное решение по поводу поста главного тренера. По информации, руководство клуба достигло соглашения с португальским специалистом Жозе Моуринью.
Medianews.az, ссылаясь на Milli.Az, сообщает, что согласно информации известного инсайдера Саши Тавольери, переговоры между сторонами успешно завершились, и по всем деталям контракта достигнуто согласие.
По слухам, официальное заявление о возвращении Моуринью в «Реал Мадрид» ожидается в ближайшие дни.
Отметим, что Жозе Моуринью ранее руководил мадридским клубом в 2010-2013 годах. В тот период команда под его руководством завоевала чемпионство Испании, Кубок страны и Суперкубок.
В настоящее время сообщается, что опытный тренер работает в СЛ Бенфика, а новость о его возвращении в «Королевский клуб» вызвала большой интерес в футбольной общественности.