"Real Madrid"in baş məşqçi postu ilə bağlı mühüm qərar verdiyi iddia olunur. Məlumata görə, klub rəhbərliyi portuqaliyalı mütəxəssis Joze Mourinyo ilə razılığa gəlib.
Medianews.az Milli.Az-a istinadən xəbər verir ki, tanınmış insayder Saşa Tavolyerinin yaydığı məlumata əsasən, tərəflər arasında aparılan danışıqlar uğurla yekunlaşıb və müqavilə ilə bağlı bütün detallarda anlaşma əldə olunub.
İddialara görə, Mourinyonun "Real Madrid"ə qayıdışı ilə bağlı rəsmi açıqlamanın yaxın günlərdə veriləcəyi gözlənilir.
Qeyd edək ki, Joze Mourinyo daha əvvəl 2010-2013-cü illərdə Madrid klubuna rəhbərlik edib. O, həmin dövrdə komanda ilə İspaniya çempionluğu, ölkə kuboku və Superkubokunu qazanıb.
Hazırda SL Benficanı çalışdırdığı bildirilən təcrübəli məşqçinin yenidən "Kral klubu"na dönəcəyi xəbəri futbol ictimaiyyətində böyük maraq doğurub.

It is claimed that "Real Madrid" has made an important decision regarding the head coach position. According to the information, the club management has reached an agreement with the Portuguese specialist Jose Mourinho.
Medianews.az, citing Milli.Az, reports that according to the information spread by the well-known insider Sasha Tavolieri, the negotiations between the parties have been successfully completed and all details of the contract have been agreed upon.
According to the claims, an official announcement about Mourinho's return to "Real Madrid" is expected in the coming days.
It should be noted that Jose Mourinho previously managed the Madrid club from 2010 to 2013. During that period, he won the Spanish championship, the national cup, and the Super Cup with the team.
The news that the experienced coach, who is currently said to be coaching SL Benfica, will return to the "Royal club" has aroused great interest in the football community.