Rumıniyada Mirça Luçesk
Medianews.az Lent.az-a istinadən xəbərinə görə, Rumıniya Futbol Federasiyasının prezidenti Razvan Burleanu açıqlamasında Luçeskuya təşəkkür edərək deyib: "Cənab Mirça Luçesku bu çağırışı qəbul etdi və Rumıniya üçün əlindən gələni etdi. Ehtirası və fədakarlığı ona hər kəsin hörmətini qazandırıb".
Burleanu həmçinin bildirib ki, Luçeskunun federasiya daxilində fərqli bir vəzifə tutması planlaşdırılır. Təcrübəli məşqçinin təcrübəsindən istifadənin davam etdiriləcəyi vurğulanıb.
Rumıniya 2026-cı il Dünya çempionatı Avropa pley-offun yarımfinalında Türkiyəyə 1-0 hesabı ilə uduzaraq turnirdə iştirak etmək şansını itirib. Bu nəticə həm də Luçeskunun dövrünə son qoyub.

Футбольная федерация Румынии объявила о расставании с главным тренером Мирчей Луческу.
Medianews.az, со ссылкой на Lent.az, сообщает, что президент Футбольной федерации Румынии Разван Бурлеану в своем заявлении поблагодарил Луческу, сказав: "Господин Мирча Луческу принял этот вызов и сделал все возможное для Румынии. Его страсть и самоотверженность заслужили уважение всех".
Бурлеану также отметил, что планируется назначить Луческу на другую должность внутри федерации. Подчеркивается, что опытного тренера будут продолжать использовать.
Румыния уступила Турции со счетом 0:1 в полуфинале плей-офф Европы к чемпионату мира 2026 года, потеряв шансы на участие в турнире. Этот результат также положил конец эпохе Луческу.