Milli Hidrometeorologiya Xidmətinin məlumatına görə, iyulun 2-də mülayim cənub-qərb küləyi əsəcək.
Milli Hidrometeorologiya Xidmətinin iyulun 1-i saat 11:00-a olan məlumatına əsasən isə ölkə ərazisinin əksər yerlərində şimşək çaxır, arabir yağış yağır. Bəzi yerlərdə yağıntılar leysan xarakterli, intensiv və güclü olub. Şahdağın 3500 metrdən yüksəklikdə yerləşən ərazilərinə qar yağması müşahidə edilib.
Düşən yağıntının miqdarı: Şəkidə 46 (aylıq normanın 76 %-i), Oğuzda 36 (aylıq normanın 54 %-i), Göyçayda 20 (aylıq normanın 93 %-i), Ağdamda 16 (aylıq normanın 55 %-i), Qəbələdə 15, Qaxda (Sarıbaş) 13, Yevlaxda 12 (aylıq normanın 57 %-i), Mingəçevirdə 10 (aylıq normanın 50 %-i), Xızıda 8, Zaqatala, Kürdəmirdə 7 (aylıq normanın 52 %-i), Gədəbəydə 7, Goranboy, Şahdağ, Şamaxıda 6, Xaltan, Tərtərdə 5, Lənkəran, Qobustan, Xınalıq, Balakən, Göygöldə 4, Ağstafa, Qrız, Astara, İmişlidə 3, Bakıda və Abşeron yarımadasında, eyni zamanda Bərdə, Zərdab, Şəmkir, Tovuz, Cəbrayıl, Daşkəsəndə 2, Naftalan, Quba, Qusar, Beyləqan, Sabirabad, Kürdəmir, Biləsuvar, Lerik, Kəlbəcər, Laçın, Qubadlı, Şuşa, Xankəndi, Xocalı, Füzulidə 1 mm-dir.
Qeyd edək ki, Milli Hidrometeorologiya Xidmətinin məlumatına əsasən sabah Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, əsasən yağmursuz keçəcəyi gözlənilir. Mülayim cənub-qərb küləyi əsəcək.
Havanın temperaturu gecə 19-21° isti, gündüz 27-32° isti olacaq. Atmosfer təzyiqi 760 mm civə sütunundan 757 mm civə sütununa enəcək. Nisbi rütubət gecə 60-65 %, gündüz 45-50 % təşkil edəcək.
Azərbaycanın rayonlarında hava şəraitinin əsasən yağmursuz keçəcəyi gözlənilir. Lakin gündüz bəzi dağlıq ərazilərdə qısamüddətli yağış yağacağı, şimşək çaxacağı, dolu düşəcəyi ehtimalı var. Gecə və səhər bəzi dağlıq ərazilərdə duman olacaq. Mülayim şərq küləyi əsəcək.
Havanın temperaturu gecə 17-21° isti, gündüz 30-35° isti, dağlarda gecə 9-14° isti, gündüz 17-22°, bəzi yerlərdə 24-28° isti olacaq.
Tibbi-meteoroloji proqnoza görə isə iyulun 1-də Abşeron yarımadasında meteoroloji amillərin mülayim tərəddüdü gözlənilir ki, bu da meteohəssas insanlar üçün əsasən əlverişlidir.

Tomorrow expected at the beaches
According to the information from the National Hydrometeorology Service, on July 2, a mild southwest wind will blow.
The temperature of the sea water:
On the northern beaches: (Sumgait, Novkhani, Pirshagi, Nardaran, Bilgah, Zagulba) 22-23,
On the southern beaches: (Turkan, Hovsan, Sahil, Shikh) will be 24-25 degrees warm.
According to the data of the National Hydrometeorology Service as of 11:00 on July 1, thunder is observed in most parts of the country, with occasional rain. In some places, the precipitation was of a downpour nature, intensive and strong. Snowfall was observed in areas of Shahdag located above 3500 meters altitude.
The amount of precipitation fallen: In Shaki 46 (76% of the monthly norm), Oguz 36 (54% of the monthly norm), Goychay 20 (93% of the monthly norm), Agdam 16 (55% of the monthly norm), Gabala 15, Gakh (Sarybash) 13, Yevlakh 12 (57% of the monthly norm), Mingachevir 10 (50% of the monthly norm), Khizi 8, Zagatala, Kurdamir 7 (52% of the monthly norm), Gadabay 7, Goranboy, Shahdag, Shamakhi 6, Khaltan, Tartar 5, Lankaran, Gobustan, Khinalig, Balakan, Goygol 4, Agstafa, Gryz, Astara, Imishli 3, in Baku and the Absheron peninsula as well as Barda, Zardab, Shamkir, Tovuz, Jabrayil, Dashkesan 2, Naftalan, Guba, Gusar, Beylagan, Sabirabad, Kurdamir, Bilasuvar, Lankaran, Kalbajar, Lachin, Gubadli, Shusha, Khankendi, Khojaly, Fuzuli 1 mm.
It should be noted that according to the information from the National Hydrometeorology Service, tomorrow the weather in Baku and the Absheron peninsula is expected to be variably cloudy and mostly without rain. A mild southwest wind will blow.
The air temperature will be 19-21° warm at night and 27-32° warm during the day. Atmospheric pressure will decrease from 760 mm mercury column to 757 mm mercury column. Relative humidity will be 60-65% at night and 45-50% during the day.
In the regions of Azerbaijan, the weather is expected to be mostly without rain. However, during the day in some mountainous areas, short-term rain, lightning, and hail are possible. Fog will occur at night and in the morning in some mountainous areas. A mild east wind will blow.
The air temperature will be 17-21° warm at night, 30-35° warm during the day, in the mountains 9-14° warm at night, 17-22° warm during the day, and in some places 24-28° warm.
According to the medical-meteorological forecast, on July 1, a slight fluctuation of meteorological factors is expected on the Absheron peninsula, which is generally favorable for meteorologically sensitive people.