Tanınmış aktrisadan duyğulandıran etiraf: “Ən çətin günümdə İbrahim Tatlısəs köməyimə çatdı” -
Tanınmış aktrisadan duyğulandıran etiraf: “Ən çətin günümdə İbrahim Tatlısəs köməyimə çatdı” - FOTOLAR
Türk kinosunun tanınmış simalarından Şehnaz Dilan illər sonra həyatının ən ağır dövrlərindən biri barədə danışıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bununla bağlı Türkiyənin “Yasəmin” saytı məlmat yayıb.
65 yaşlı aktrisa oğluna qan xərçəngi (leykoz) diaqnozu qoyulduğunu və uzun müddət onun müalicəsi üçün böyük mübarizə apardığını bildirib.
Aktrisanın sözlərinə görə, oğlu aylarla xəstəxanada müalicə alıb və bu proses ailə üçün həm maddi, həm də mənəvi baxımdan çox çətin keçib. Dilan həmin dövrü həyatının ən ağır mərhələsi adlandırıb.
O qeyd edib ki, təxminən səkkiz ay xəstəxanada qalıblar. Dövlətin yalnız müəyyən müddətə dəstək göstərdiyini deyən aktrisa, buna baxmayaraq sağalmağa davam etdiyini və yaşadığı çətinlikləri hər kimlə bölüşmədiyini bildirib.
Şehnaz Dilan ən böyük dəstəyi isə yaxın dostu, məşhur müğənni İbrahim Tatlısəsdən gördüyünü deyib.
“Çox çarəsiz idim. Ona zəng edib vəziyyətimi dedim. Dərhal maşın göndərdi və məni yanına çağırdı. ‘Nə lazımdır?’ deyə soruşdu. Borcu sənədləşdirmək istədim, amma qəbul etmədi”, – deyə aktrisa bildirib.
Şehnaz Dilan əlavə edib ki, oğluna 2020-ci ildə sümük iliyi köçürülüb. Müalicə prosesi hələ də davam edir və bəzən dərman xərclərini qarşılamaqda çətinlik çəkirlər.

One of the well-known figures of Turkish cinema, Şehnaz Dilan, spoke about one of the most difficult periods of her life years later.
Medianews.az reports that the Turkish site "Yasemin" has published information about this.
The 65-year-old actress stated that her son was diagnosed with blood cancer (leukemia) and that she fought a great battle for a long time for his treatment.
According to the actress, her son was treated in the hospital for months, and this process was very difficult for the family both financially and emotionally. Dilan called that period the hardest phase of her life.
She noted that they stayed in the hospital for about eight months. The actress said that the state only provides support for a certain period, yet she continued to recover and did not share the difficulties she experienced with just anyone.
Şehnaz Dilan said that the greatest support she received was from her close friend, the famous singer İbrahim Tatlıses.
"I was very helpless. I called him and told him about my situation. He immediately sent a car and invited me to his place. He asked, 'What do you need?' I wanted to formalize the debt, but he refused," the actress said.
Şehnaz Dilan added that her son underwent a bone marrow transplant in 2020. The treatment process is still ongoing, and sometimes they have difficulties covering the cost of medicine.