Tanınmış aktrisadan duyğulandıran etiraf: “Ən çətin günümdə İbrahim Tatlısəs köməyimə çatdı” -
Tanınmış aktrisadan duyğulandıran etiraf: “Ən çətin günümdə İbrahim Tatlısəs köməyimə çatdı” - FOTOLAR
Türk kinosunun tanınmış simalarından Şehnaz Dilan illər sonra həyatının ən ağır dövrlərindən biri barədə danışıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bununla bağlı Türkiyənin “Yasəmin” saytı məlmat yayıb.
65 yaşlı aktrisa oğluna qan xərçəngi (leykoz) diaqnozu qoyulduğunu və uzun müddət onun müalicəsi üçün böyük mübarizə apardığını bildirib.
Aktrisanın sözlərinə görə, oğlu aylarla xəstəxanada müalicə alıb və bu proses ailə üçün həm maddi, həm də mənəvi baxımdan çox çətin keçib. Dilan həmin dövrü həyatının ən ağır mərhələsi adlandırıb.
O qeyd edib ki, təxminən səkkiz ay xəstəxanada qalıblar. Dövlətin yalnız müəyyən müddətə dəstək göstərdiyini deyən aktrisa, buna baxmayaraq sağalmağa davam etdiyini və yaşadığı çətinlikləri hər kimlə bölüşmədiyini bildirib.
Şehnaz Dilan ən böyük dəstəyi isə yaxın dostu, məşhur müğənni İbrahim Tatlısəsdən gördüyünü deyib.
“Çox çarəsiz idim. Ona zəng edib vəziyyətimi dedim. Dərhal maşın göndərdi və məni yanına çağırdı. ‘Nə lazımdır?’ deyə soruşdu. Borcu sənədləşdirmək istədim, amma qəbul etmədi”, – deyə aktrisa bildirib.
Şehnaz Dilan əlavə edib ki, oğluna 2020-ci ildə sümük iliyi köçürülüb. Müalicə prosesi hələ də davam edir və bəzən dərman xərclərini qarşılamaqda çətinlik çəkirlər.

Одна из известных фигур турецкого кино Шехназ Дилан спустя годы рассказала об одном из самых тяжелых периодов своей жизни.
Сообщает Medianews.az, по этому поводу турецкий сайт «Yasemin» опубликовал материал.
65-летней актрисе поставили диагноз рак крови (лейкоз) у сына, и она долгое время боролась за его лечение.
По словам актрисы, сын находился на лечении в больнице месяцами, и этот процесс был очень сложным для семьи как с финансовой, так и с моральной точки зрения. Дилан назвала тот период самым тяжелым этапом своей жизни.
Она отметила, что они примерно восемь месяцев провели в больнице. Актриса сказала, что государство оказывает поддержку лишь на определенный срок, но несмотря на это, процесс выздоровления продолжается, и пережитые трудности она не делится со всеми.
Шехназ Дилан также рассказала, что наибольшую поддержку оказывал ей близкий друг, знаменитый певец Ибрагим Татлысес.
«Я была очень беспомощна. Позвонила ему и рассказала о своем состоянии. Он сразу же прислал машину и пригласил меня к себе. Спросил: „Что нужно?“ Я хотела оформить долг документально, но он не согласился», — рассказала актриса.
Шехназ Дилан добавила, что в 2020 году у сына была проведена пересадка костного мозга. Процесс лечения до сих пор продолжается, и иногда им трудно покрывать расходы на лекарства.