Tayvanla Çin barışır? -
Tayvanın Kuomintang Partiyasının sədri Çjen Livenin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti aprelin 7-dən 12-dək Çinə səfər edəcək.
Medianews.az Musavat.com-a istinadən xəbər verir ki, məlumatı Sinxua Xəbər Agentliyi Çin Xalq Partiyası Mərkəzi Komitəsinin Tayvanla İş üzrə Ofisinin rəhbəri Sonq Taoya istinadən yayıb: "İki partiya arasında və Tayvan boğazı boyunca münasibətlərin dinc şəkildə inkişafını təşviq etmək üçün Çin Xalq Partiyası Mərkəzi Komitəsinin və Baş katib Si Cinpinin sədr Çjen Liveni Jiangsu, Şanxay və Pekinə səfər etməyə dəvət etdiyini elan etmək səlahiyyətinə malikəm".
Onun sözlərinə görə, Kuomintang nümayəndələri minnətdarlıqlarını bildirib və dəvəti rəsmi olaraq qəbul ediblər. Tayvan siyasi partiyasının bəyanatında sülhü möhkəmləndirmək, ikitərəfli mübadiləni genişləndirmək və boğazın hər iki tərəfindəki insanların rifahını təmin etmək üçün birgə işləməyə sadiq olduqları vurğulanıb.

Will Taiwan and China make peace? - An important statement from Beijing
A delegation led by the chairman of Taiwan's Kuomintang Party, Chen Liwen, will visit China from April 7 to 12.
Medianews.az reports, citing Musavat.com, that the information was released by the Xinhua News Agency, referring to Song Tao, head of the Taiwan Affairs Office of the Central Committee of the Communist Party of China: "I am authorized to announce that the Central Committee of the Communist Party of China and General Secretary Xi Jinping have invited Chairman Chen Liwen to visit Jiangsu, Shanghai, and Beijing to promote peaceful development of relations between the two parties and along the Taiwan Strait."
According to him, the Kuomintang representatives expressed their gratitude and officially accepted the invitation. The statement from the Taiwanese political party emphasized their commitment to working together to strengthen peace, expand bilateral exchanges, and ensure the welfare of the people on both sides of the strait.