"Toyda gəlinin anası məni döymək istədi"
Medianews.az xəbər verir ki, sənətçi iştirak etdiyi toylardan birində yaşanan qalmaqallı hadisəni xatırladaraq bildirib ki, həmin məclisdə gəlinin anası onun ifasına görə əsəbiləşib və hətta onu döymək istəyib.
Əminə Şirin qeyd edib ki, idarə etdikləri toylarda müxtəlif janrlarda - həm milli mahnılar, həm də caz ifa edirlər:
"Toyların birində idik. Biz bütün janrlarda oxuyuruq. Bir az caz da ifa edirdim, əsasən milli mahnılar olurdu ki, insanlar rəqs etsin. Mən caz oxuyanda gəlinin anası çox əsəbiləşmişdi. Dedilər ki, əsəbiləşib, səni döymək istəyir. Mənə dedilər, get maşında otur. O vaxtlar çılğın idim, indi də fərqli deyiləm. Dedim ki, necə yəni döymək istəyir, nə ixtiyarı var? Sağ olsun desin ki, toyunu konsert kimi idarə edirəm".
Müğənni əlavə edib ki, vəziyyəti sakitləşdirmək üçün ona müdaxilə edilib. O bildirib ki, həmin vaxt prodüser Vaqif Gərayzadə ona maşında oturmağı tövsiyə edib. Daha sonra isə müğənni Samir Piriyev vəziyyətin sakitləşdiyini bildirərək onu yenidən səhnəyə dəvət edib.
Sənətçi onu da vurğulayıb ki, həmin dövrdə o, "Aypara" qrupunda Samir Piriyevlə birlikdə fəaliyyət göstərirdi.
Sosial şəbəkələrdə geniş müzakirələrə səbəb olan bu açıqlama izləyicilər tərəfindən maraqla qarşılanıb.(Milli.Az)

Medianews.az reports that the artist recalled a scandalous incident that occurred at one of the weddings she participated in and said that the bride's mother got angry because of her performance and even wanted to beat her.
Əminə Şirin noted that they perform various genres at the weddings they manage - both national songs and jazz:
"We were at one of the weddings. We sing in all genres. I was performing some jazz, mainly national songs so that people would dance. When I was singing jazz, the bride's mother got very angry. They said that she got angry and wanted to beat me. They told me to go sit in the car. At that time, I was wild, and now I am no different. I said, what do you mean she wants to beat me, what right does she have? Let her at least say that I manage the wedding like a concert."
The singer added that intervention was made to calm the situation. She said that at that time producer Vagif Gerayzade advised her to sit in the car. Later, singer Samir Piriyev announced that the situation had calmed down and invited her back to the stage.
The artist also emphasized that at that time she was working together with Samir Piriyev in the "Aypara" group.
This statement, which caused wide discussions on social networks, was met with interest by followers. (Milli.Az)