"Toyda gəlinin anası məni döymək istədi"
Medianews.az xəbər verir ki, sənətçi iştirak etdiyi toylardan birində yaşanan qalmaqallı hadisəni xatırladaraq bildirib ki, həmin məclisdə gəlinin anası onun ifasına görə əsəbiləşib və hətta onu döymək istəyib.
Əminə Şirin qeyd edib ki, idarə etdikləri toylarda müxtəlif janrlarda - həm milli mahnılar, həm də caz ifa edirlər:
"Toyların birində idik. Biz bütün janrlarda oxuyuruq. Bir az caz da ifa edirdim, əsasən milli mahnılar olurdu ki, insanlar rəqs etsin. Mən caz oxuyanda gəlinin anası çox əsəbiləşmişdi. Dedilər ki, əsəbiləşib, səni döymək istəyir. Mənə dedilər, get maşında otur. O vaxtlar çılğın idim, indi də fərqli deyiləm. Dedim ki, necə yəni döymək istəyir, nə ixtiyarı var? Sağ olsun desin ki, toyunu konsert kimi idarə edirəm".
Müğənni əlavə edib ki, vəziyyəti sakitləşdirmək üçün ona müdaxilə edilib. O bildirib ki, həmin vaxt prodüser Vaqif Gərayzadə ona maşında oturmağı tövsiyə edib. Daha sonra isə müğənni Samir Piriyev vəziyyətin sakitləşdiyini bildirərək onu yenidən səhnəyə dəvət edib.
Sənətçi onu da vurğulayıb ki, həmin dövrdə o, "Aypara" qrupunda Samir Piriyevlə birlikdə fəaliyyət göstərirdi.
Sosial şəbəkələrdə geniş müzakirələrə səbəb olan bu açıqlama izləyicilər tərəfindən maraqla qarşılanıb.(Milli.Az)

Певица Эмина Ширин попала в центр обсуждений своими интересными заявлениеями.
Medianews.az сообщает, что артистка, вспоминая скандальный инцидент на одной из свадеб, где она выступала, рассказала, что мать невесты разозлилась на её выступление и даже пыталась её побить.
Эмина Ширин отметила, что на свадьбах, которые они ведут, исполняют песни в разных жанрах — как национальные, так и джаз:
"Мы были на одной из свадеб. Мы поём во всех жанрах. Я немного исполняла джаз, в основном были национальные песни, чтобы люди танцевали. Когда я пела джаз, мать невесты сильно разозлилась. Говорили, что она рассердилась и хочет меня побить. Мне сказали: иди сядь в машину. Тогда я была дерзкой, сейчас тоже не другая. Я ответила, как так — хочет побить, какое у неё на это право? Пусть скажет спасибо, что я веду её свадьбу, как концерт".
Певица добавила, что для успокоения ситуации в её защиту вмешались. Она сообщила, что тогда продюсер Вагиф Гарайзаде порекомендовал ей сесть в машину. Позже певец Самир Пiriyeв заявил, что ситуация успокоилась, и пригласил её снова на сцену.
Артистка также подчеркнула, что в тот период она выступала вместе с Самиром Пuriyeвым в группе "Айпара".
Это заявление, вызвавшее широкое обсуждение в социальных сетях, было с интересом воспринято зрителями.(Milli.Az)