Tramp bizdən bunu xahiş edib:
Bu razılaşma (ABŞ-İran arasındakı atəşkəs-red.) İran sistemi haqqında mənə çox şey öyrədən kövrək bir barışıqdır.
Bunu ABŞ vitse-prezidenti Ceyms Devid Vens deyib.
“Danışıqlar masasına oturub yaxşı bir razılaşma əldə etmək üçün bizimlə işləmək istəyən insanlar var, hətta artıq əldə etdiyimiz kövrək atəşkəs barədə belə yalan danışanlar da var. İranlılar bizimlə vicdanla əməkdaşlıq etməyə hazırdırlarsa, düşünürəm ki, razılığa gələ bilərik. Onlar yalan danışacaqlarsa, fırıldaq edəcəklərsə, hətta yaratdığımız kövrək atəşkəsi belə pozmağa çalışacaqlarsa, xoşbəxt olmayacaqlar.
ABŞ Prezidenti Donald Tramp komandasından İrana təzyiq göstərmək üçün müəyyən hərbi, diplomatik və iqtisadi vasitələrdən istifadə etməkdən çəkinməyi xahiş edib. İran müharibənin müsbət nəticələnməsi üçün danışıqlar apara bilməsə, bu variantlar qüvvədə qalır. Prezident bizə danışıqlar masasına oturmağı tapşırdı. Amma iranlılar da eyni şeyi etməsə, ABŞ prezidenti ilə boş-boş hərəkətlər etməyin mümkün olmadığını kəşf edəcəklər. O, səbirsizdir. O, irəliləməyə can atır”, - o bildirib./axar.az

Trump asked this from us:
This agreement (the ceasefire between the US and Iran - ed.) is a fragile truce that teaches me a lot about the Iranian system.
This was said by US Vice President James David Pence.
"There are people who want to work with us to reach a good agreement at the negotiation table, and there are even those who lie about the fragile ceasefire we have already achieved. If the Iranians are ready to cooperate with us in good faith, I think we can come to an agreement. If they lie, cheat, and even try to break the fragile ceasefire we created, they will not be happy.
The US President Donald Trump asked his team not to hesitate to use certain military, diplomatic, and economic means to pressure Iran. If Iran cannot negotiate for a positive outcome of the war, these options remain in force. The President instructed us to sit at the negotiation table. But if the Iranians do not do the same, they will discover that it is impossible to engage in futile actions with the US President. He is impatient. He strives to move forward," he said./axar.az