Tramp bizdən bunu xahiş edib:
Bu razılaşma (ABŞ-İran arasındakı atəşkəs-red.) İran sistemi haqqında mənə çox şey öyrədən kövrək bir barışıqdır.
Bunu ABŞ vitse-prezidenti Ceyms Devid Vens deyib.
“Danışıqlar masasına oturub yaxşı bir razılaşma əldə etmək üçün bizimlə işləmək istəyən insanlar var, hətta artıq əldə etdiyimiz kövrək atəşkəs barədə belə yalan danışanlar da var. İranlılar bizimlə vicdanla əməkdaşlıq etməyə hazırdırlarsa, düşünürəm ki, razılığa gələ bilərik. Onlar yalan danışacaqlarsa, fırıldaq edəcəklərsə, hətta yaratdığımız kövrək atəşkəsi belə pozmağa çalışacaqlarsa, xoşbəxt olmayacaqlar.
ABŞ Prezidenti Donald Tramp komandasından İrana təzyiq göstərmək üçün müəyyən hərbi, diplomatik və iqtisadi vasitələrdən istifadə etməkdən çəkinməyi xahiş edib. İran müharibənin müsbət nəticələnməsi üçün danışıqlar apara bilməsə, bu variantlar qüvvədə qalır. Prezident bizə danışıqlar masasına oturmağı tapşırdı. Amma iranlılar da eyni şeyi etməsə, ABŞ prezidenti ilə boş-boş hərəkətlər etməyin mümkün olmadığını kəşf edəcəklər. O, səbirsizdir. O, irəliləməyə can atır”, - o bildirib./axar.az

Трамп попросил нас об этом:
Это соглашение (прекращение огня между США и Ираном - ред.) является хрупким миром, который многому меня научил о системе Ирана.
Об этом заявил вице-президент США Джеймс Дэвид Вэнс.
«Есть люди, которые хотят работать с нами, чтобы сесть за стол переговоров и достичь хорошего соглашения, есть даже те, кто лжет о хрупком перемирии, которое мы уже достигли. Если иранцы готовы добросовестно сотрудничать с нами, я думаю, мы сможем достичь соглашения. Если они будут лгать, обманывать, пытаться нарушить даже хрупкое перемирие, которое мы создали, им не будет счастья.
Президент США Дональд Трамп попросил свою команду не бояться использовать определённые военные, дипломатические и экономические средства для оказания давления на Иран. Если Иран не сможет вести переговоры для положительного исхода войны, эти варианты остаются в силе. Президент поручил нам сесть за стол переговоров. Но если иранцы не сделают того же, они обнаружат, что невозможно пустыми жестами заниматься с президентом США. Он нетерпелив. Он жаждет прогресса», - заявил он./axar.az