Tramp gülləkeçirməz jilet geyinmək istəmir
ABŞ prezidenti Donald Tramp bir neçə sui-qəsd cəhdinə baxmayaraq, estetik səbəblərə görə gülləkeçirməz jilet geyinmək istəmir.
Medianews.az-ın məlumatına görə, Tramp jurnalistlərə “daha ağır görünmək istəmədiyini” bildirib və jileti yalnız istəmədən geyinə biləcəyini deyib.
Bununla bərabər Donald Tramp gülləkeçirməz jiletlərin effektiv olduğunu vurğulayıb. O, bugünlərdə Vaşinqtonda Ağ Ev Müxbirləri Assosiasiyasının təşkil etdiyi şam yeməyinə silahlı basqın edən Koul Tomas Allenin nişan aldığı mühafizəçinin məhz gülləkeçirməz jilet sayəsində ciddi xəsarət almadığını yada salıb.

Despite several assassination attempts, U.S. President Donald Trump does not want to wear a bulletproof vest for aesthetic reasons.
Medianews.az reports that Trump told journalists that he "does not want to look heavier" and said he would only wear the vest unwillingly.
However, Donald Trump emphasized that bulletproof vests are effective. He recalled that the bodyguard targeted by Koul Thomas Allen, who carried out an armed attack at a dinner organized by the White House Correspondents' Association in Washington recently was seriously injured less thanks to the bulletproof vest.