Tramp gülləkeçirməz jilet geyinmək istəmir
ABŞ prezidenti Donald Tramp bir neçə sui-qəsd cəhdinə baxmayaraq, estetik səbəblərə görə gülləkeçirməz jilet geyinmək istəmir.
Medianews.az-ın məlumatına görə, Tramp jurnalistlərə “daha ağır görünmək istəmədiyini” bildirib və jileti yalnız istəmədən geyinə biləcəyini deyib.
Bununla bərabər Donald Tramp gülləkeçirməz jiletlərin effektiv olduğunu vurğulayıb. O, bugünlərdə Vaşinqtonda Ağ Ev Müxbirləri Assosiasiyasının təşkil etdiyi şam yeməyinə silahlı basqın edən Koul Tomas Allenin nişan aldığı mühafizəçinin məhz gülləkeçirməz jilet sayəsində ciddi xəsarət almadığını yada salıb.

Президент США Дональд Трамп несмотря на несколько покушений не хочет носить бронежилет по эстетическим причинам.
Medianews.az сообщает, Трамп заявил журналистам, что не хочет выглядеть «более тяжело» и носил бы жилет только если бы не мог отказаться.
Вместе с тем Дональд Трамп подчеркнул, что бронежилеты эффективны. Он напомнил, что охранник, по которому был произведён прицеленный выстрел Коула Томаса Аллена, совершившего вооружённое нападение на ужине Ассоциации корреспондентов Белого дома в Вашингтоне, не получил серьёзных травм именно благодаря бронежилету.