Uitkoff, Kuşner və Əraqçi İslamabaddadır -
ABŞ və İran nümayəndə heyətlərinin rəhbərləri ölkələrinə yollansa da, nümayəndə heyətlərinin digər üzvləri hələ də İslamabaddadır, Pakistan danışıqların davamı üçün səylərini davam etdirir.
ABŞ nümayəndə heyətinin rəhbəri vitse-prezidenti Ceyms Devid Vens İslamabadda 21 saat davam edən danışıqların nəticəsiz başa çatdığını, İran tərəfinə son olaraq sadə bir təklif təqdim etdiklərini bildirmişdi.
“Al Arabiya”-nın məlumatına görə, Ceyms Devid Vens artıq İslamabadı tərk etsə də, nümayəndə heyətinin digər üzvləri - ABŞ Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Stiv Uitkoff və iş adamı Cared Kuşner hələ də İslamabaddadır.
Türkiyənin NTV telekanalı isə İran nümayəndə heyətinin rəhbəri, parlamentin sədri Məhəmməd Baqir Qalibaf istisna ilə, İran xarici işlər naziri Abbas Əraqçi və nümayəndə heyətinin digər üzvlərinin də İslamabadda olduğu barədə xəbər yayıb./APA

Хотя главы делегаций США и Ирана уехали в свои страны, другие члены делегаций все еще находятся в Исламабаде, и Пакистан продолжает усилия по продолжению переговоров.
Глава делегации США вице-президент Джеймс Дэвид Уэнс сообщил, что переговоры в Исламабаде, продолжавшиеся 21 час, завершились безрезультатно, и что они в последний момент представили иранской стороне простое предложение.
По информации "Al Arabiya", хотя Джеймс Дэвид Уэнс уже покинул Исламабад, другие члены делегации — специальный представитель президента США Стив Уиткофф и бизнесмен Джаред Кушнер — все еще находятся в Исламабаде.
Турецкий телеканал NTV сообщил, что, за исключением главы иранской делегации, спикера парламента Мохаммада Багера Галибафа, министр иностранных дел Ирана Аббас Аракчи и другие члены делегации также находятся в Исламабаде./APA