Uitkoff, Kuşner və Əraqçi İslamabaddadır -
ABŞ və İran nümayəndə heyətlərinin rəhbərləri ölkələrinə yollansa da, nümayəndə heyətlərinin digər üzvləri hələ də İslamabaddadır, Pakistan danışıqların davamı üçün səylərini davam etdirir.
ABŞ nümayəndə heyətinin rəhbəri vitse-prezidenti Ceyms Devid Vens İslamabadda 21 saat davam edən danışıqların nəticəsiz başa çatdığını, İran tərəfinə son olaraq sadə bir təklif təqdim etdiklərini bildirmişdi.
“Al Arabiya”-nın məlumatına görə, Ceyms Devid Vens artıq İslamabadı tərk etsə də, nümayəndə heyətinin digər üzvləri - ABŞ Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Stiv Uitkoff və iş adamı Cared Kuşner hələ də İslamabaddadır.
Türkiyənin NTV telekanalı isə İran nümayəndə heyətinin rəhbəri, parlamentin sədri Məhəmməd Baqir Qalibaf istisna ilə, İran xarici işlər naziri Abbas Əraqçi və nümayəndə heyətinin digər üzvlərinin də İslamabadda olduğu barədə xəbər yayıb./APA

Although the heads of the US and Iranian delegations have returned to their countries, other members of the delegations are still in Islamabad, Pakistan continuing efforts for the continuation of the talks.
The head of the US delegation, Vice President James David Vance, stated that the 21-hour-long talks in Islamabad ended without results and that they had presented a simple offer to the Iranian side as a final proposal.
According to "Al Arabiya," even though James David Vance has already left Islamabad, other members of the delegation - US President's special envoy Steve Whitcoff and businessman Jared Kushner - are still in Islamabad.
Turkey's NTV television channel also reported that, with the exception of the head of the Iranian delegation, the Speaker of the Parliament Mohammad Bagher Ghalibaf, Iranian Foreign Minister Abbas Araghchi and other members of the delegation are also in Islamabad./APA