İki ildir reytinqləri alt-üst edən "Uzak şehir" serialı izləyiciləri üçün uzun müddət danışılacaq sezon finalı bölümü hazırlayır.
Qafqazinfo xəbər verir ki, böyük maraqla gözlənilən həmin bölümün ssenarisi Türkiyə mediasına sızdırılıb.
İddialara görə, izləyicilər yenə də xoşbəxt sonluq görməyəcəklər. Mövsüm finalında serialın ən dramatik və yaddaqalan səhnələri yer alacaq.
Sızdırılan məlumatlara əsasən, Albora malikanəsinin xanım ağası Sadakat uzun müddətdir davam edən Cihan-Boran qarşıdurmasına son qoyacaq. Həmin səhnədə Sadakat Cihanı qorumaq üçün digər oğlu Boranı güllələyəcək. Bununla da tamaşaçıların nifrətini qazanan Boran obrazı serialla vidalaşacaq.
Həmçinin Şahin və Demir personajları da eyni bölümdə faciəvi şəkildə öləcəklər. Bölümün ən emosional səhnələrindən biri ölüm ayağında olan Şahinlə həyat yoldaşı Nare arasındakı dialoq olacaq.
Ssenari müəllifi ən yaddaqalan hadisəni isə bölümün son dəqiqələri üçün hazırlayıb. Bu, Cihanın Albora meydanında özünə toy təşkil etdiyi gün yaşanacaq hadisələrdir. Baş verənlərdən yorulan Alya toy günü oğlu Denizlə birlikdə xaricə qaçacaq. Onun Cihanla son telefon söhbətində bağışlanmasını istəməsi, Cihanın isə "bu dəfə səni bağışlamayacağam, Alya" cavabı finala damğa vuracaq səhnələrdən biri kimi yadda qalacaq.
Sezon finalı bölümü iyunun 1-də yayımlanacaq.
Qeyd edək ki, serialın baş rollarını Ozan Akbaba və Sinem Ünsal canlandırır. Bundan başqa, layihədə Alper Cankaya, Sahra Şaş, Qonca Cilasun, Burç Kümbetlioğlu, Ferit Kaya və başqa aktyorlar yer alır.

The series "Uzak Şehir," which has been topping and shaking up the ratings for two years, is preparing a season finale episode that will be talked about for a long time by viewers.
Qafqazinfo reports that the script of this highly anticipated episode has been leaked to the Turkish media.
According to claims, viewers will once again not see a happy ending. The season finale will feature the most dramatic and memorable scenes of the series.
Based on the leaked information, Sadakat, the lady of the Albora mansion, will put an end to the long-standing conflict between Cihan and Boran. In that scene, Sadakat will shoot her other son Boran to protect Cihan. Thus, the character Boran, who has earned the viewers' hatred, will say goodbye to the series.
Also, the characters Şahin and Demir will die tragically in the same episode. One of the most emotional scenes of the episode will be the dialogue between Şahin, on the brink of death, and his wife Nare.
The scriptwriter has prepared the most memorable event for the last minutes of the episode. This will take place on the day Cihan organizes a wedding for himself in Albora square. Tired of the events, Alya will escape abroad with her son Deniz on the wedding day. In her last phone conversation with Cihan, asking for forgiveness, and Cihan's response, "This time I won’t forgive you, Alya," will be remembered as one of the scenes that mark the finale.
The season finale episode will be aired on June 1.
It should be noted that the lead roles of the series are played by Ozan Akbaba and Sinem Ünsal. Additionally, actors such as Alper Cankaya, Sahra Şaş, Gonca Cilasun, Burç Kümmetlioğlu, Ferit Kaya, and others also take part in the project.