Səudiyyə Ərəbistanının bələdiyyələr və mənzil naziri Məcid bin Abdullah əl-Hogailinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü sessiyasında (WUF13) iştirak üçün Azərbaycana gəlib.
Medianews.az xəbər verir ki, Azərbaycan Baş nazirinin müavini, Azərbaycan və Səudiyyə Ərəbistanı Birgə hökumətlərarası Komissiyanın həmsədri Samir Şərifov mayın 16-da Səudiyyə Ərəbistanından olan nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə WUF13-ün Bakıda keçirilməsindən və Səudiyyə Ərəbistanının forumda iştirakından məmnunluq ifadə olunub.
İki ölkə arasında iqtisadi əməkdaşlığın hazırkı vəziyyətinin qənaətbəxş olduğu qeyd edilib.
Müasir şəhərsalmaya dair məsələlər və Azərbaycanla Səudiyyə Ərəbistanı arasında iqtisadi münasibətlərin perspektivinə dair fikir mübadiləsi aparılıb.

Делегация, возглавляемая министром муниципалитетов и жилищного строительства Саудовской Аравии Маджид бин Абдуллах аль-Хогайли, прибыла в Азербайджан для участия в 13-й сессии Всемирного городского форума (WUF13).
Medianews.az сообщает, что в Азербайджане заместитель премьер-министра, сопредседатель совместной межправительственной комиссии Азербайджана и Саудовской Аравии Самир Шарифов 16 мая встретился с делегацией из Саудовской Аравии.
На встрече была выражена удовлетворённость проведением WUF13 в Баку и участием Саудовской Аравии в форуме.
Отмечено, что текущее состояние экономического сотрудничества между двумя странами является удовлетворительным.
Обсуждались вопросы современного градостроительства и перспективы экономических отношений между Азербайджаном и Саудовской Аравией.