Səudiyyə Ərəbistanının bələdiyyələr və mənzil naziri Məcid bin Abdullah əl-Hogailinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü sessiyasında (WUF13) iştirak üçün Azərbaycana gəlib.
Medianews.az xəbər verir ki, Azərbaycan Baş nazirinin müavini, Azərbaycan və Səudiyyə Ərəbistanı Birgə hökumətlərarası Komissiyanın həmsədri Samir Şərifov mayın 16-da Səudiyyə Ərəbistanından olan nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Görüşdə WUF13-ün Bakıda keçirilməsindən və Səudiyyə Ərəbistanının forumda iştirakından məmnunluq ifadə olunub.
İki ölkə arasında iqtisadi əməkdaşlığın hazırkı vəziyyətinin qənaətbəxş olduğu qeyd edilib.
Müasir şəhərsalmaya dair məsələlər və Azərbaycanla Səudiyyə Ərəbistanı arasında iqtisadi münasibətlərin perspektivinə dair fikir mübadiləsi aparılıb.

A delegation led by Majid bin Abdullah Al-Hogail, Minister of Municipal and Housing Affairs of Saudi Arabia, has arrived in Azerbaijan to participate in the 13th session of the World Urban Forum (WUF13).
Medianews.az reports that Azerbaijan Deputy Prime Minister, co-chairman of the Azerbaijan-Saudi Arabia Joint Intergovernmental Commission Samir Sharifov met with the delegation from Saudi Arabia on May 16.
During the meeting, satisfaction was expressed regarding the holding of WUF13 in Baku and Saudi Arabia's participation in the forum.
The current state of economic cooperation between the two countries was noted to be satisfactory.
There was an exchange of views on issues related to modern urban development and the prospects of economic relations between Azerbaijan and Saudi Arabia.