BMT-nin Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü sessiyası (WUF13) çərçivəsində gənclərin, xüsusilə də tələbələrin fəallığı diqqət çəkib.
Tələbələr Medianews.az-a bildiriblər ki, tədbir onlar üçün həm əyləncəli, həm də faydalıdır. Fərqli ölkələrin mədəniyyətləri ilə tanış olmaq, əcnəbilərlə ünsiyyət qurmaq, yeni əlaqələr “network” yaratmaq və təcrübə qazanmaq baxımından mühüm fürsət yaradır.
Tələbələr forumun rəngarəng atmosferindən məmnun qaldıqlarını, müxtəlif ölkələrin stendlərini ziyarət edib hədiyyələr qazandıqlarını qeyd ediblər.

The 13th session of the United Nations World Urban Forum (WUF13) has drawn attention to the activity of young people, especially students.
The students told Medianews.az that the event is both entertaining and beneficial for them. It provides an important opportunity to get acquainted with the cultures of different countries, communicate with foreigners, create new connections ("network"), and gain experience.
The students noted that they were pleased with the colorful atmosphere of the forum, visited the booths of various countries, and received gifts.