Zaurdan Ülviranın sözlərinə reaksiya
Aparıcı Zaur Baxşəliyev Əməkdar artist Elnarə Abdullayevanın qızının təhsil aldığı halda çalışmaması haqda fikirlərinə münasibət bildirib.
Zaur proqramında bildirib ki, qadına təhsil önəmlidir:
"Elnarə xanıma deyirlər ki, qız işləməyəcəksə, niyə ona diplom aldınız? Vacib deyil qız diplomu işlədəcək və ya yox, çalışacaq, ya da çalışmaycaq. Allah hər bir qadına əl yox, ər çörəyi yetirsin. Hər bir qadının arzusudur ki, sağlam və sağlam düşüncəli həyat yoldaşı olsun. Qazansın gətirsin, yesin, içsin gəzsin, kef etsin. Əylənsin, xoşbəxt yaşasın. Qadın kefindən işləsin. Qazanıb özünə xərcləsin, gətirib evi saxlasım düşüncəsi ilə çalışmasın. Amma təhsil vacibdir".
Qeyd edək ki, aparıcı Ülvira Qarayeva verilişində qonaq olan zaman Əməkdar artist Elnarə Abdullayevaya qızı ilə bağlı "Qızın diplomu cehiz kimi aparıb. Onun yerində başqası oxusaydı, cəmiyyətə qarışacaqdı. Başqasının haqqına girib" sözlərini deyib. Müğənni isə ona "Diplom kiminsə çalışması üçün deyil. Bütün qadınlara ər çörəyi arzulayıram. Ürəyi istəyirsə, getsin çalışsın. Öz haqqıdır, imtahan verib girib. Pulla onu ora qoymamışıq. Pul verib yerində otursaydı, başqasının yeri olardı" cavabını verib. (Axşam.az)

Reaction from Zaur to Ülviran's words
Host Zaur Baxşəliyev commented on the thoughts regarding the daughter of Honored Artist Elnarə Abdullayeva studying but not working.
Zaur stated in his program that education is important for women:
"They tell Mrs. Elnarə that if the girl will not work, why did you get her a diploma? It is not necessary that a girl will use her diploma or not, work or not. May God provide every woman not with her own hands, but with a husband's livelihood. Every woman wishes to have a healthy and sensible life partner. Let him earn, bring money, eat, drink, travel, enjoy. Let her work for pleasure. She earns and spends on herself, not working with the thought of bringing and maintaining the household. But education is important."
It should be noted that when host Ülvira Qarayeva was a guest on the show, she said about Honored Artist Elnarə Abdullayeva's daughter, "Your daughter took her diploma as a dowry. If someone else were in her place studying, she would mingle with society. She would infringe on someone else's rights." The singer replied to her, "A diploma is not for someone else to work. I wish all women a husband's livelihood. If her heart desires, she can go work. It is her right, she took the exam and got in. We did not put her there with money. If she sat there by paying, it would have been someone else's place." (Axşam.az)