Paytaxtın Xəzər rayonu ərazisində bir qrup şəxsə qarşı dələduzluqda ittiham edilən makler barəsində həbs-qətimkan tədbiri seçilib.
Medianews.az "Qafqazinfo"ya istinadən xəbər verir ki, daşınmaz əmlakın və torpaq sahələrinin sənədləşdirilməsi vədi ilə 10 nəfərdən yarım milyon manatdan çox pul alan 60 yaşlı Elxan Abbasov barəsində Xəzər Rayon Məhkəməsi qərar çıxarıb.
Barəsində Cinayət Məcəlləsinin 178-ci (dələduzluq) maddəsi ilə iş açılan şəxs barəsində istintaq müddəti üçün 4 aylıq həbs qərarı verilib.

В районе Хазар столицы в отношении маклера, обвиняемого в мошенничестве в отношении группы лиц, избрана мера пресечения в виде ареста.
Medianews.az, ссылаясь на "Qafqazinfo", сообщает, что Хазарский районный суд вынес решение по 60-летнему Элхану Аббасову, который взял у 10 человек более полумиллиона манат под предлогом оформления недвижимости и земельных участков.
В отношении лица, в отношении которого возбуждено дело по статье 178 Уголовного кодекса (мошенничество), решено заключение под стражу на 4 месяца в период следствия.