Ağ Ev: Tramp İranda hərbi güc tətbiqini istisna etmir
ABŞ Prezidenti Donald Tramp lazım gəldikdə, o cümlədən İranda hərbi metodlardan istifadə etməkdən çəkinmədiyini göstərib.
"Report"un "Sky News"a istinadən verdiyi məlumata görə, bunu Ağ Evin mətbuat katibi Kerolayn Livitt jurnalistlərə bildirib.
"Ola bilsin ki, Prezident Trampın ən güclü tərəfi budur: o, həmişə bütün mümkün variantları hazır saxlayır və hava zərbələri onun nəzərdən keçirdiyi çoxsaylı variantlardan yalnız biridir", – o qeyd edib.
Livitt, bununla yanaşı vurğulayıb ki, diplomatiya Tramp üçün hər zaman birinci seçimdir. O əlavə edib ki, rəsmi Tehranın ictimaiyyətə təqdim etdiyi informasiya Vaşinqton administrasiyasının özəl kanalları vasitəsilə aldığı məlumatlardan tamamilə fərqlənir.
Ağ Ev nümayəndəsi deyib ki, Tramp lazım olduğunu düşündüyü anda hərbi metodlardan istifadə etməkdən çəkinmədiyini göstərib və bunu İrandan yaxşı bilən yoxdur.
Bundan əvvəl ABŞ-nin İsraildəki səfiri Mayk Hakabi "Sky News"a açıqlamasında bildirib ki, hər iki dövlətin rəhbərliyi yaxın vaxtlarda İrana hücum etməyi planlaşdırmır.

White House: Trump does not rule out the use of military force in Iran
US President Donald Trump has shown that he is not afraid to use military methods in Iran if necessary.
According to information given by "Report" citing "Sky News," this was stated by White House press secretary Karoline Leavitt to journalists.
"It is possible that President Trump's strongest side is this: he always keeps all possible options ready, and airstrikes are only one of many options he considers," she said.
Leavitt also emphasized that diplomacy is always the first choice for Trump. She added that the information presented to the public by official Tehran is completely different from the information received by the Washington administration through its private channels.
The White House representative said that Trump has shown that he is not hesitant to use military methods when he thinks it necessary, and no one knows that better than Iran.
Earlier, the US ambassador to Israel, Mike Herzog, stated in an interview with "Sky News" that the leadership of both countries does not plan to attack Iran in the near future.
"I don’t think that currently the US or Israel is preparing intervention plans for Iran," Herzog said.