Ağ Ev: Tramp İranda hərbi güc tətbiqini istisna etmir
ABŞ Prezidenti Donald Tramp lazım gəldikdə, o cümlədən İranda hərbi metodlardan istifadə etməkdən çəkinmədiyini göstərib.
"Report"un "Sky News"a istinadən verdiyi məlumata görə, bunu Ağ Evin mətbuat katibi Kerolayn Livitt jurnalistlərə bildirib.
"Ola bilsin ki, Prezident Trampın ən güclü tərəfi budur: o, həmişə bütün mümkün variantları hazır saxlayır və hava zərbələri onun nəzərdən keçirdiyi çoxsaylı variantlardan yalnız biridir", – o qeyd edib.
Livitt, bununla yanaşı vurğulayıb ki, diplomatiya Tramp üçün hər zaman birinci seçimdir. O əlavə edib ki, rəsmi Tehranın ictimaiyyətə təqdim etdiyi informasiya Vaşinqton administrasiyasının özəl kanalları vasitəsilə aldığı məlumatlardan tamamilə fərqlənir.
Ağ Ev nümayəndəsi deyib ki, Tramp lazım olduğunu düşündüyü anda hərbi metodlardan istifadə etməkdən çəkinmədiyini göstərib və bunu İrandan yaxşı bilən yoxdur.
Bundan əvvəl ABŞ-nin İsraildəki səfiri Mayk Hakabi "Sky News"a açıqlamasında bildirib ki, hər iki dövlətin rəhbərliyi yaxın vaxtlarda İrana hücum etməyi planlaşdırmır.

Президент США Дональд Трамп показал, что при необходимости, в том числе в Иране, он не избегает применения военных методов.
По информации "Report" со ссылкой на "Sky News", об этом пресс-секретарь Белого дома Кэролайн Ливитт сообщила журналистам.
"Возможно, это самая сильная сторона президента Трампа: он всегда держит все возможные варианты открытыми, и авиаудары — это лишь один из множества вариантов, которые он рассматривает", — отметила она.
Ливитт также подчеркнула, что дипломатия для Трампа всегда является первым выбором. Она добавила, что информация, которую официальный Тегеран предоставляет общественности, полностью отличается от данных, получаемых администрацией Вашингтона через закрытые каналы.
Представитель Белого дома отметил, что Трамп продемонстрировал готовность использовать военные методы, когда посчитает это необходимым, и никто в Иране не знает этого лучше.
Ранее посол США в Израиле Майк Хакаби в интервью "Sky News" заявил, что руководство обеих стран не планирует в ближайшее время нападать на Иран.