Ardadan Alonsonun qovulmasına REAKSİYA -
İspaniya Super Kubokunun finalında "Barselona"ya 3:2 hesabı ilə məğlubiyyətdən sonra "Real Madrid" baş məşqçi Xabi Alonso ilə yollarını ayırdığını açıqlayıb. Klub rəhbərliyi qərarın tərəflərin qarşılıqlı razılaşması əsasında verildiyini bildirib.
Milli.Az xəbər verir ki, "Reuters" və "The Guardian"in məlumatına görə, Alonsonun gedişindən dərhal sonra Alvaro Arbeloa "Real Madrid"in yeni baş məşqçisi təyin olunub.
Alonsonun rəhbərliyi dövründə oyun müddəti və komandadakı rolu artan Arda Gülər sosial media hesabında keçmiş məşqçisinə emosional vida mesajı paylaşıb:
"İlk gündən mənə inandığınız və etibar etdiyiniz üçün təşəkkür edirəm. Hər söhbət, hər detal məni daha yaxşı oyunçu etdi. Təsiriniz həmişə mənimlə qalacaq" .
Arda Gülər mesajında Alonsonun ona göstərdiyi etimadın şəxsi inkişafında mühüm rol oynadığını da xüsusi vurğulayıb.

После поражения "Барселоне" со счетом 3:2 в финале Суперкубка Испании "Реал Мадрид" объявил о расставании с главным тренером Хаби Алонсо. Руководство клуба сообщило, что решение было принято на основе взаимного соглашения сторон.
По сообщению Milli.Az, ссылаясь на Reuters и The Guardian, сразу после ухода Алонсо новым главным тренером "Реала" был назначен Альваро Арбелоа.
Арда Гюлер, у которого во время руководства Алонсо увеличилось игровое время и роль в команде, опубликовал в социальных сетях эмоциональное прощальное сообщение своему бывшему тренеру:
"Спасибо, что с первого дня поверили и доверяли мне. Каждый разговор, каждая деталь сделали меня лучше как игрока. Ваше влияние всегда останется со мной".