Ardadan Alonsonun qovulmasına REAKSİYA -
İspaniya Super Kubokunun finalında "Barselona"ya 3:2 hesabı ilə məğlubiyyətdən sonra "Real Madrid" baş məşqçi Xabi Alonso ilə yollarını ayırdığını açıqlayıb. Klub rəhbərliyi qərarın tərəflərin qarşılıqlı razılaşması əsasında verildiyini bildirib.
Milli.Az xəbər verir ki, "Reuters" və "The Guardian"in məlumatına görə, Alonsonun gedişindən dərhal sonra Alvaro Arbeloa "Real Madrid"in yeni baş məşqçisi təyin olunub.
Alonsonun rəhbərliyi dövründə oyun müddəti və komandadakı rolu artan Arda Gülər sosial media hesabında keçmiş məşqçisinə emosional vida mesajı paylaşıb:
"İlk gündən mənə inandığınız və etibar etdiyiniz üçün təşəkkür edirəm. Hər söhbət, hər detal məni daha yaxşı oyunçu etdi. Təsiriniz həmişə mənimlə qalacaq" .
Arda Gülər mesajında Alonsonun ona göstərdiyi etimadın şəxsi inkişafında mühüm rol oynadığını da xüsusi vurğulayıb.

Reaction to Alonso's dismissal afterwards -
After the 3:2 defeat to "Barcelona" in the final of the Spanish Super Cup, "Real Madrid" has announced that it has parted ways with head coach Xabi Alonso. The club management stated that the decision was made based on mutual agreement between the parties.
According to Milli.Az, citing "Reuters" and "The Guardian," immediately following Alonso's departure, Alvaro Arbeloa was appointed as the new head coach of "Real Madrid."
During Alonso's tenure, Arda Güler, whose playing time and role in the team increased, shared an emotional farewell message on his social media account to the former coach:
"Thank you for believing in me and trusting me from day one. Every conversation, every detail made me a better player. Your influence will always stay with me."
In his message, Arda Güler also specifically emphasized the important role Alonso's trust played in his personal development.