Azyaşlı uşaq polisə silah tuşladı
Yol hərəkəti qaydasını pozduğu üçün saxlanılan 37 yaşlı kişinin avtomobilində üç azyaşlı uşaq olub. Polisin bildirdiyinə görə, uşaqlardan biri pampers paketindən salfet götürmək istəyərkən içəridən doldurulmuş tapança çıxarıb və onu polis əməkdaşlarına tərəf çevirib.
Hüquq-mühafizə orqanları uşağı sakitləşdirərək silahı oturacağın üzərinə qoymağa razı sala biliblər. Daha sonra tapança götürülüb.
Kişi silahı özünü müdafiə məqsədilə saxladığını desə də, polis onu həbs edib. Hadisə ilə bağlı araşdırma aparılır.

В США сотрудники полиции столкнулись с опасным инцидентом.
В автомобиле 37-летнего мужчины, остановленного за нарушение правил дорожного движения, находились трое маленьких детей. По данным полиции, один из детей, пытаясь взять салфетку из пачки подгузников, достал изнутри заряженный пистолет и направил его в сторону сотрудников полиции.
Правоохранительные органы успокоили ребенка и уговорили положить оружие на сиденье. Позже пистолет был изъят.
Хотя мужчина заявил, что хранил оружие в целях самообороны, полиция задержала его. По факту инцидента проводится расследование.