Bakı Olimpiya Stadionunda Azərbaycanın və BMT-nin bayraqları qaldırıldı -
BMT-nin Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü Sessiyası (WUF13) çərçivəsində mayın 17-də Bakı Olimpiya Stadionunda Azərbaycanın və BMT-nin bayraqlarının qaldırılması mərasimi keçirilib.
Medianews.az xəbər verir ki, mərasimdə WUF13-ün milli koordinatoru, Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev və BMT-nin Məskunlaşma Proqramının (UN-Habitat) icraçı direktoru Anaklaudia Rossbax iştirak ediblər.
Bayraqların qaldırma mərasimi sessiyanın rəsmi başlanğıcını simvolizə edir və tədbirin yüksək beynəlxalq əhəmiyyətini bir daha göstərir.

На Олимпийском стадионе в Баку были подняты флаги Азербайджана и ООН -
В рамках 13-й сессии Всемирного городского форума ООН (WUF13) 17 мая на Олимпийском стадионе в Баку состоялась церемония поднятия флагов Азербайджана и ООН.
Medianews.az сообщает, что в церемонии приняли участие национальный координатор WUF13, председатель Государственного комитета по городскому планированию и архитектуре Анар Гулиев и исполнительный директор Программы ООН по населенным пунктам (UN-Habitat) Ана Клаудия Россбах.
Церемония поднятия флагов символизирует официальное открытие сессии и еще раз подчеркивает высокий международный статус мероприятия.