Bakı Olimpiya Stadionunda Azərbaycanın və BMT-nin bayraqları qaldırıldı -
BMT-nin Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü Sessiyası (WUF13) çərçivəsində mayın 17-də Bakı Olimpiya Stadionunda Azərbaycanın və BMT-nin bayraqlarının qaldırılması mərasimi keçirilib.
Medianews.az xəbər verir ki, mərasimdə WUF13-ün milli koordinatoru, Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinin sədri Anar Quliyev və BMT-nin Məskunlaşma Proqramının (UN-Habitat) icraçı direktoru Anaklaudia Rossbax iştirak ediblər.
Bayraqların qaldırma mərasimi sessiyanın rəsmi başlanğıcını simvolizə edir və tədbirin yüksək beynəlxalq əhəmiyyətini bir daha göstərir.

On May 17, within the framework of the 13th Session of the UN World Urban Forum (WUF13), a ceremony for raising the flags of Azerbaijan and the UN was held at the Baku Olympic Stadium.
Medianews.az reports that the ceremony was attended by the national coordinator of WUF13, Chairman of the State Committee for Urban Planning and Architecture Anar Guliyev, and Executive Director of the UN Habitat Program Anaklaudia Rossbach.
The flag-raising ceremony symbolizes the official start of the session and once again demonstrates the event's high international significance.