Bakıda son 30 ildə iyunun ən isti və ən sərin günləri
Bakı sakinlərinin bir çoxu hesab edir ki, geridə qoyduğumuz iyun ayı paytaxtımızda əvvəlki illərin əksəri ilə nisbətdə daha sərin keçib.
Milli Hidrometeorologiya Xidmətinin Hidrometeoroloji Proqnozlar Bürosunun direktoru Gülşad Məmmədova Medianews.az-a bildirib ki, Bakıda son 30 il ərzində iyun ayı üzrə ən yüksək temperatur 2021-ci il iyunun 26-da qeydə alınıb: “Həmin gün havanın maksimal temperaturu 41 dərəcəyə yaxın isti təşkil edib.
Son 30 il ərzində paytaxtda iyun ayı üzrə ən aşağı temperatur isə 1996-cı il iyunun 2-də müşahidə olunub. Həmin gün Bakıda havanın temperaturu 8 dərəcə isti təşkil edib”.

Многие жители Баку считают, что прошлый июнь в нашей столице прошёл более прохладно по сравнению с большинством предыдущих лет.
Директор Бюро гидрометеорологических прогнозов Национальной службы гидрометеорологии Гюльшад Мамедова сообщила Medianews.az, что за последние 30 лет самый высокий июньский температурный показатель в Баку был зафиксирован 26 июня 2021 года: «В тот день максимальная температура воздуха достигла около 41 градуса тепла.
Самая низкая температура в июне за последние 30 лет в столице наблюдалась 2 июня 1996 года. В тот день температура воздуха в Баку составила 8 градусов тепла».