Bakıda son 30 ildə iyunun ən isti və ən sərin günləri
Bakı sakinlərinin bir çoxu hesab edir ki, geridə qoyduğumuz iyun ayı paytaxtımızda əvvəlki illərin əksəri ilə nisbətdə daha sərin keçib.
Milli Hidrometeorologiya Xidmətinin Hidrometeoroloji Proqnozlar Bürosunun direktoru Gülşad Məmmədova Medianews.az-a bildirib ki, Bakıda son 30 il ərzində iyun ayı üzrə ən yüksək temperatur 2021-ci il iyunun 26-da qeydə alınıb: “Həmin gün havanın maksimal temperaturu 41 dərəcəyə yaxın isti təşkil edib.
Son 30 il ərzində paytaxtda iyun ayı üzrə ən aşağı temperatur isə 1996-cı il iyunun 2-də müşahidə olunub. Həmin gün Bakıda havanın temperaturu 8 dərəcə isti təşkil edib”.

Many residents of Baku believe that the past month of June was cooler compared to most previous years in our capital.
The director of the Hydrometeorological Forecast Bureau of the National Hydrometeorological Service, Gülşad Məmmədova, told Medianews.az that the highest temperature in June in Baku over the past 30 years was recorded on June 26, 2021: "On that day, the maximum temperature reached nearly 41 degrees Celsius.
The lowest temperature in June in the capital over the past 30 years was observed on June 2, 1996. On that day, the temperature in Baku was 8 degrees Celsius.".