Bu ölkə amerikalı reperin ölkəyə girişinə
Polşanın xarici işlər naziri Radoslav Sikorski amerikalı reper Kanye Uestin ölkəyə girişini qadağan edib, musiqiçini faşist adlandırıb və onun yerinin həbsxana olduğunu bildirib.
O, bu barədə Solçu Partiyanın liderlərindən biri Maqdalena Beyeatlə birlikdə İnstaqramda ictimaiyyətə müraciət edərkən deyib.
“Cənab Kanye Uest Polşaya girməyəcək. Faşistlərin yeri həbsxanadır”, - o bildirib.
Qeyd edək ki, son illərdə reper xüsusən də nasizm və köləlik mövzularında verdiyi açıqlamalarla müntəzəm olaraq qalmaqala səbəb olub, bəzən hətta açıq şəkildə nasist simvollarını nümayiş etdirib./kult

Poland's Foreign Minister Radosław Sikorski has banned American rapper Kanye West from entering the country, called the musician a fascist, and stated that his place is in prison.
He said this while addressing the public on Instagram together with Magdalena Biejat, one of the leaders of the Left Party.
"Mr. Kanye West will not enter Poland. Fascists belong in prison," he said.
It should be noted that in recent years, the rapper has regularly caused scandals, especially with his statements on topics such as Nazism and slavery, sometimes even openly displaying Nazi symbols./kult