DÇ-də görünməmiş rekord -
Medianews.az xəbər verir ki, Portuqaliya millisinin kapitanı Kriştianu Ronaldo ilə Özbəkistan yığmasının futbolçusu Bəhruz Kərimov turnir tarixinin ən böyük yaş fərqi ilə eyni meydanda üz-üzə gəliblər.
41 yaşlı Ronaldo 18 yaşlı Kərimovdan 22 il 183 gün böyükdür. Bu göstərici DÇ tarixində eyni oyunda meydana çıxan iki futbolçu arasında indiyədək qeydə alınmış ən böyük yaş fərqidir.
Beləliklə, Portuqaliya - Özbəkistan qarşılaşması təkcə meydandakı nəticə ilə deyil, həm də DÇ-nin rekordlar kitabına düşən bu faktla yadda qalıb.//Qafqazinfo

На чемпионате мира 2026 года зафиксирован интересный рекорд.
Medianews.az сообщает, что капитан сборной Португалии Криштиану Роналду и футболист сборной Узбекистана Бахруз Каримов впервые в истории турнира встретились на поле с самой большой разницей в возрасте.
41-летний Роналду старше 18-летнего Каримова на 22 года и 183 дня. Этот показатель является самой большой разницей в возрасте между двумя футболистами, выходившими на поле в одном матче в истории чемпионатов мира.
Таким образом, матч Португалия - Узбекистан запомнился не только результатом на поле, но и этим фактом, который вошел в книгу рекордов чемпионатов мира.//Qafqazinfo