Dünya çempionatında "Vikinq gəmisi" -
Dünya çempionatının qrup mərhələsində növbəti mərhələyə vəsiqəni təmin edən Norveç millisinin futbolçuları maraqlı görüntülərlə diqqət çəkiblər.
Medianews.az xəbər verir ki, komanda uğurlu nəticədən, yəni iyunun 23-ü Seneqal millisini 2:0 hesabı ilə udandan sonra azarkeşləri ilə birlikdə "Vikinq gəmisi" hərəkəti ediblər. Norveçli futbolçular tribunadakı fanatlarla birlikdə bu hərəkəti təkrarlayıblar. Həmin anlar stadionda böyük coşğu yaradıb və sosial şəbəkələrdə geniş yayılıb.
A post shared by Olav Stubberud (@olav)
"Vikinq gəmisi" adlanan bu hərəkət Norveç millisinin azarkeşlərlə birlik və həmrəyliyinin göstəricisi kimi qiymətləndirilir.

Футболисты сборной Норвегии, которые обеспечили себе место в следующем этапе группового раунда чемпионата мира, привлекли внимание интересными кадрами.
Medianews.az сообщает, что команда после успешного результата, а именно после победы над сборной Сенегала 2:0 23 июня, вместе с болельщиками исполнила движение "Викингский корабль". Норвежские футболисты повторили это движение вместе с фанатами на трибунах. Эти моменты вызвали большой восторг на стадионе и получили широкое распространение в социальных сетях.
Публикация от Olav Stubberud (@olav)
Движение под названием "Викингский корабль" оценивается как показатель единства и солидарности норвежской сборной с болельщиками.