Əli Əsədov sərəncam imzaladı
Bakı Şəhər Bələdiyyə Teatrı və “Yaşıl Teatr” Konsert Kompleksi bütün əmlakı ilə birlikdə Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətindən alınaraq Mədəniyyət Nazirliyinin tabeliyinə verilir.
Medianews.az xəbər verir ki, Baş nazir Əli Əsədov "Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin strukturunun və idarə edilməsinin təkmilləşdirilməsi haqqında" Prezident Fərmanının icrasını təmin etmək məqsədilə Sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, İqtisadiyyat Nazirliyi müvafiq qurumlarla razılaşdırmaqla hər iki mədəniyyət ocağının bütün əmlakı ilə birlikdə Mədəniyyət Nazirliyinin tabeliyinə verilməsini təmin etməli və iki ay müddətində Nazirlər Kabinetinə məlumat verməlidir.

Baku City Municipality Theater and the "Green Theater" Concert Complex are taken from the Baku City Executive Power along with all their property and transferred under the subordination of the Ministry of Culture.
Medianews.az reports that Prime Minister Ali Asadov has signed a decree to ensure the implementation of the Presidential Decree "On improving the structure and management of the Baku City Executive Power."
According to the decree, the Ministry of Economy must ensure, in coordination with relevant bodies, the transfer of both cultural institutions along with all their property to the Ministry of Culture and report to the Cabinet of Ministers within two months.