Əli Əsədov sərəncam imzaladı
Bakı Şəhər Bələdiyyə Teatrı və “Yaşıl Teatr” Konsert Kompleksi bütün əmlakı ilə birlikdə Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətindən alınaraq Mədəniyyət Nazirliyinin tabeliyinə verilir.
Medianews.az xəbər verir ki, Baş nazir Əli Əsədov "Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin strukturunun və idarə edilməsinin təkmilləşdirilməsi haqqında" Prezident Fərmanının icrasını təmin etmək məqsədilə Sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, İqtisadiyyat Nazirliyi müvafiq qurumlarla razılaşdırmaqla hər iki mədəniyyət ocağının bütün əmlakı ilə birlikdə Mədəniyyət Nazirliyinin tabeliyinə verilməsini təmin etməli və iki ay müddətində Nazirlər Kabinetinə məlumat verməlidir.

Бакинский городской муниципальный театр и Концертный комплекс «Зеленый театр» вместе с имуществом передаются от Исполнительной власти города Баку в подчинение Министерству культуры.
Medianews.az сообщает, что премьер-министр Али Асадов подписал распоряжение с целью обеспечения исполнения Указа Президента «О совершенствовании структуры и управления Исполнительной властью города Баку».
Согласно распоряжению, Министерство экономики должно согласовать с соответствующими органами передачу обоих культурных учреждений вместе со всем имуществом в подчинение Министерству культуры и в течение двух месяцев предоставить отчет Кабинету министров.