Elm və Təhsil Nazirliyində
Elm və Təhsil Nazirliyi nəzdində Dövlət Proqramı İdarəetmə Qrupunun rəhbəri vəzifəsinə yeni təyinat olub. Bu vəzifəyə hüquq elmləri üzrə fəlsəfə doktoru, dövlət idarəçiliyi sahəsində uzunmüddətli təcrübəyə malik Qədir Xəlilov təyin edilib.
Bu barədə Elm və Təhsil Nazirliyindən Medianews.az-a məlumat verilib.
Bildirilib ki, Qədir Xəlilov 2019–2023-cü illərdə Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunda icraçı direktorun müavini, 2023–2025-ci illərdə isə icraçı direktor vəzifəsində çalışıb. Müxtəlif dövlət qurumlarında fəaliyyət göstərərək xüsusilə beynəlxalq əməkdaşlıq və tədbirlərin təşkili sahəsində mühüm təcrübə qazanıb. 10 ildən artıq müddətdə Avropa Şurasında Azərbaycan nümayəndə heyətinin katibi olub.
2025-ci ildən bu günədək Dövlət Proqramı İdarəetmə Qrupunda layihə rəhbəri olaraq fəaliyyətini davam etdirib. 2014-cü ildə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müvafiq sərəncamı ilə “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” medalı ilə təltif olunub.

There has been a new appointment to the position of Head of the State Program Management Group under the Ministry of Science and Education. Qadir Khalilov, a PhD in law with extensive experience in public administration, has been appointed to this position.
It was reported that Qadir Khalilov worked as the Deputy Executive Director of the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan from 2019 to 2023, and as the Executive Director from 2023 to 2025. He has gained significant experience working in various government agencies, especially in the fields of international cooperation and organizing events. He served as the secretary of the Azerbaijani delegation to the Council of Europe for more than 10 years.
Since 2025, he has continued his work as a project manager in the State Program Management Group. In 2014, he was awarded the "Distinguished Service in Civil Service" medal by the relevant decree of the President of the Republic of Azerbaijan.