Elm və Təhsil Nazirliyində
Elm və Təhsil Nazirliyi nəzdində Dövlət Proqramı İdarəetmə Qrupunun rəhbəri vəzifəsinə yeni təyinat olub. Bu vəzifəyə hüquq elmləri üzrə fəlsəfə doktoru, dövlət idarəçiliyi sahəsində uzunmüddətli təcrübəyə malik Qədir Xəlilov təyin edilib.
Bu barədə Elm və Təhsil Nazirliyindən Medianews.az-a məlumat verilib.
Bildirilib ki, Qədir Xəlilov 2019–2023-cü illərdə Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunda icraçı direktorun müavini, 2023–2025-ci illərdə isə icraçı direktor vəzifəsində çalışıb. Müxtəlif dövlət qurumlarında fəaliyyət göstərərək xüsusilə beynəlxalq əməkdaşlıq və tədbirlərin təşkili sahəsində mühüm təcrübə qazanıb. 10 ildən artıq müddətdə Avropa Şurasında Azərbaycan nümayəndə heyətinin katibi olub.
2025-ci ildən bu günədək Dövlət Proqramı İdarəetmə Qrupunda layihə rəhbəri olaraq fəaliyyətini davam etdirib. 2014-cü ildə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müvafiq sərəncamı ilə “Dövlət qulluğunda fərqlənməyə görə” medalı ilə təltif olunub.

В Министерстве науки и образования
В Министерстве науки и образования назначен новый руководитель Государственной группы управления программами. На эту должность назначен Кадир Халилов, доктор философии по правовым наукам, имеющий долгосрочный опыт в сфере государственного управления.
Об этом сообщили в Министерстве науки и образования для Medianews.az.
Сообщается, что Кадир Халилов в 2019–2023 годах работал заместителем исполнительного директора в Фонде молодежи Азербайджанской Республики, а в 2023–2025 годах занимал должность исполнительного директора. Он приобрел важный опыт, работая в различных государственных учреждениях, особенно в области международного сотрудничества и организации мероприятий. Более 10 лет он был секретарем делегации Азербайджана в Совете Европы.
С 2025 года по настоящее время он продолжал свою деятельность в Государственной группе управления программами в качестве руководителя проектов. В 2014 году указом Президента Азербайджанской Республики он был награжден медалью «За отличие в государственной службе».