Gənc qadın hündürlükdən tullanışı zamanı həlak oldu -
Hadisə zamanı gənc qadın təhlükəsizlik sistemində problem olduğunu bildirərək “bağlantı möhkəm deyil” deyə xəbərdarlıq edib.
Qısa müddət sonra o, platformadan yıxılaraq kanyona düşüb və ağır yaralanıb. Xəstəxanaya aparılsa da, yolda həyatını itirib.
İlkin məlumatlara görə, hadisə 3 may 2026-cı ildə Huayin yaxınlığındakı parkda qeydə alınıb. Qadının təhlükəsizlik kəməri ilə sistemə bağlandığı, lakin eniş zamanı nəzarətin itirildiyi bildirilir.
Qəzanın ardından macəra parkının fəaliyyəti 10 maya qədər müvəqqəti dayandırılıb və rəsmi istintaq başladılıb.

There was a serious accident during a bungee jumping in China.
During the event, a young woman warned that there was a problem with the safety system, saying "the connection is not secure."
Shortly after, she fell from the platform and dropped into the canyon, suffering serious injuries. Although she was taken to the hospital, she died on the way.
According to preliminary information, the incident was recorded in the park near Huayin on May 3, 2026. It is reported that the woman was connected to the system with a safety belt, but control was lost during the descent.
Following the accident, the adventure park's operations were temporarily suspended until May 10, and an official investigation was launched.