Həkimdən tövsiyə: Soyuducuda bunlar mütləq olmalıdır
Diyetoloq Rob Hobson sağlam qalmaq üçün hər evdə saxlanılması vacib olan məhsulların siyahısını açıqlayıb.
Medianews.az xəbər verir ki, onun sözlərinə görə, xüsusilə yumurta yüksək protein və vitamin tərkibinə görə ən faydalı qidalardan biridir.
Mütəxəssis həmçinin konservləşdirilmiş balıq, yulaf, mərci və lobya kimi paxlalı məhsulların da gündəlik qidalanmada mühüm yer tutduğunu bildirib. O qeyd edib ki, bu qidalar orqanizmə zülal, faydalı yağlar və lif verir.
Həkim avokado, tofu, çia və kətan toxumu kimi məhsulların da sağlamlıq üçün vacib olduğunu vurğulayıb. Bundan əlavə, yoqurt, yaşıl yarpaqlı tərəvəzlər, toyuq, hinduşka əti və edamame lobyasının mütəmadi istehlakını tövsiyə edib.

Important advice from the doctor:
Dietitian Rob Hobson has revealed a list of products that are essential to keep in every home to stay healthy.
Medianews.az reports that, according to him, especially eggs are one of the most beneficial foods due to their high protein and vitamin content.
The expert also stated that canned fish, oats, lentils, and beans as legumes hold an important place in daily nutrition. He noted that these foods provide the body with protein, beneficial fats, and fiber.
The doctor emphasized that products such as avocado, tofu, chia, and flax seeds are also important for health. Additionally, he recommended regular consumption of yogurt, green leafy vegetables, chicken, turkey meat, and edamame beans.