Həkimdən tövsiyə: Soyuducuda bunlar mütləq olmalıdır
Diyetoloq Rob Hobson sağlam qalmaq üçün hər evdə saxlanılması vacib olan məhsulların siyahısını açıqlayıb.
Medianews.az xəbər verir ki, onun sözlərinə görə, xüsusilə yumurta yüksək protein və vitamin tərkibinə görə ən faydalı qidalardan biridir.
Mütəxəssis həmçinin konservləşdirilmiş balıq, yulaf, mərci və lobya kimi paxlalı məhsulların da gündəlik qidalanmada mühüm yer tutduğunu bildirib. O qeyd edib ki, bu qidalar orqanizmə zülal, faydalı yağlar və lif verir.
Həkim avokado, tofu, çia və kətan toxumu kimi məhsulların da sağlamlıq üçün vacib olduğunu vurğulayıb. Bundan əlavə, yoqurt, yaşıl yarpaqlı tərəvəzlər, toyuq, hinduşka əti və edamame lobyasının mütəmadi istehlakını tövsiyə edib.

Важный совет от врача:
Диетолог Роб Хобсон рассказал о списке продуктов, которые необходимо иметь в каждом доме для сохранения здоровья.
Medianews.az сообщает, что, по его словам, особенно яйца являются одними из самых полезных продуктов благодаря высокому содержанию белка и витаминов.
Специалист также отметил, что такие продукты, как консервированная рыба, овсянка, чечевица и бобовые, занимают важное место в ежедневном питании. Он подчеркнул, что эти продукты дают организму белок, полезные жиры и клетчатку.
Врач также отметил, что такие продукты, как авокадо, тофу, семена чиа и льна, важны для здоровья. Кроме того, он порекомендовал регулярное употребление йогурта, зелёных листовых овощей, курицы, индейки и эдамаме.