ABŞ-li iş adamı İlon Maskın sərvəti azalaraq 957 milyard dollara düşüb. Nəticədə, o, trilyonçu statusundan məhrum olub.
Bu barədə "Bloomberg" agentliyinin milyarderlər indeksindən məlum olub.
Bildirilib ki, sözügedən reytinq zənginlərin pay sahibi olduğu şirkətlərin səhmlərinin dəyəri əsasında müəyyənləşdirilir. Qeydə alınan son dəyişikliklər zamanı sahibkarın maliyyə vəsaiti 118 milyard dollar azalıb.
Xatırladaq ki, iyunun 12-də "SpaceX" şirkətinin səhmlərinin ilkin kütləvi yerləşdirilməsi (IPO) sayəsində Mask tarixdə ilk trilyonçu olub. Səhmlərin ilkin yerləşdirilməsi prosesində şirkət rekord məbləğdə - 75 milyard dollar cəlb etmişdi. Hərraclar başlamazdan əvvəl isə Maskın sərvəti 750 milyard dollar olaraq qiymətləndirilirdi.//Oxu.Az

The wealth of American businessman Elon Musk has decreased to 957 billion dollars. As a result, he has lost his status as a trillionaire.
Medianews.az reports that this information was revealed by the "Bloomberg" agency's billionaire index.
It was reported that the mentioned ranking is determined based on the value of shares of companies owned by the rich. During the last recorded changes, the entrepreneur's financial assets decreased by 118 billion dollars.
Recall that on June 12, thanks to the initial public offering (IPO) of the shares of the company "SpaceX," Musk became the first trillionaire in history. During the initial placement process of the shares, the company raised a record amount – 75 billion dollars. Before the auctions began, Musk's wealth was estimated at 750 billion dollars.//Oxu.Az