İran müharibənin nə vaxt bitəcəyinə qərar verəcək -
ABŞ və İsrail ölkəyə qarşı son müharibəyə başlasa da, müharibənin necə və nə vaxt bitəcəyinə İran qərar verəcək.
Medianews.az BAKU.WS-ə istinadən xəbər verir ki, bu barədə İranın xarici işlər naziri Abbas Əraqçi bildirib.
Nazir X platformasında paylaşdığı açıqlamada qeyd edib ki, Tehran son 20 ildə ABŞ ordusunun regionun şərq və qərb istiqamətlərində yaşadığı uğursuzluqları diqqətlə araşdırıb və bu təcrübələrdən nəticə çıxarıb. O, bununla 2000-ci illərin əvvəllərində İraq və Əfqanıstana qarşı həyata keçirilmiş hərbi müdaxilələrə işarə edib.
Araqçi vurğulayıb ki, paytaxt Tehrana endirilən zərbələr ölkənin hərbi imkanlarını zəiflətmir.
Xatırladaq ki, şənbə günü - fevralın 28-i İsrail İrana raket zərbələri endirib. Daha sonra ABŞ hücumları İsraillə birgə həyata keçirdiyini bəyan edib. İran isə öz növbəsində İsrailə onlarla ballistik raket atıb. Hücumlar nəticəsində İranın Ali Dini lideri Əli Xamaneyi və ölkənin bir sıra yüksək rütbəli şəxsləri öldürülüb.

Although the US and Israel initiated the recent war against the country, Iran will decide how and when the war will end.
Medianews.az, referring to BAKU.WS, reports that this was stated by Iran's Foreign Minister Abbas Araqchi.
In a statement shared on the X platform, the minister noted that Tehran has carefully studied the failures of the US army over the past 20 years in the eastern and western directions of the region and has drawn conclusions from these experiences. He referred to the military interventions carried out against Iraq and Afghanistan in the early 2000s.
Araqchi emphasized that the strikes on the capital Tehran do not weaken the country's military capabilities.
Recall that on Saturday – February 28, Israel launched missile strikes on Iran. Later, the US declared that it carried out attacks jointly with Israel. In response, Iran fired dozens of ballistic missiles at Israel. As a result of the attacks, Iran's Supreme Leader Ali Khamenei and a number of the country's high-ranking officials were killed.