Türkiyəli aktyor Barış Kılıç “Kızılcık Şerbeti” serialının prodüseri Faruk Turgut barədə yayılan iddialara münasibət bildirib.
Aktyor açıqlamasında 4 ildir birlikdə çalışdığı prodüseri yaxından tanıdığını deyərək, onun haqqında səsləndirilən ittihamlarla razılaşmadığını vurğulayıb.
Barış Kılıç bildirib ki, Faruk Turgut çəkiliş komandası ilə hər zaman ədalətli və qayğıkeş münasibət qurub, çətin şəraitlərdə belə ekipə dəstək olub. O, prodüserin sənayenin bir çox insanına iş imkanı yaratdığını və peşəkarlığı ilə seçildiyini qeyd edib.
Aktyor həmçinin onun əsas məqsədinin keyfiyyətli layihələr hazırlamaq olduğunu bildirib və haqqında səslənən iddiaları “ədalətsiz” adlandırıb.

Турецкий актер Барış Кылыç прокомментировал слухи о продюсере сериала «Kızılcık Şerbeti» Фаруке Тургута.
Актер в своем заявлении отметил, что хорошо знает продюсера, с которым работает уже 4 года, и не согласен с выдвинутыми против него обвинениями.
Барış Кылыç сообщил, что Фарук Тургут всегда проявлял справедливое и заботливое отношение к съемочной группе, даже в трудных условиях поддерживал команду. Он отметил, что продюсер предоставил рабочие места многим людям в индустрии и выделяется своим профессионализмом.
Актер также отметил, что его главная цель — создавать качественные проекты, и назвал обвинения в адрес Фарука Тургута «несправедливыми».