Türkiyə kinosunun tanınmış aktrisası Türkan Şoray mərhum aktyor Kadir İnanırın vəfatından sonra qatıldığı ilk tədbirdə duyğusal anlar yaşayıb.
Demokrat.az xəbər verir ki, Kadir İnanırın dəfn mərasimində halı pisləşən sənətçi, daha əvvəl planlaşdırılmış görüş proqramı çərçivəsində pərəstişkarları ilə bir araya gəlib. Tədbirdən əvvəl jurnalistlərin suallarını cavablandıran Şoray, yaxın dostunun vəfatı ilə bağlı danışarkən kövrəlib və sözlərini çətinliklə ifadə edib.
Səhnədə çıxış edən aktrisa kədərinin hələ də çox təzə olduğunu bildirib.
“Əslində sizinlə burada görüşmək üçün çox əvvəl söz vermişdim. O zaman bu acı hadisə baş verməmişdi. Həqiqətən də kədərimiz çox təzədir. Bu, çox böyük itkidir. O, hər zaman qəlbimdə yaşayacaq”, – deyə Türkan Şoray bildirib.
Aktrisanın duyğusal çıxışı tədbir iştirakçılarını da kövrəldib və sosial şəbəkələrdə geniş müzakirələrə səbəb olub.

Famous Turkish actress Türkan Şoray experienced emotional moments at the first event she attended after the passing of the late actor Kadir İnanır.
Demokrat.az reports that the artist, who became ill at Kadir İnanır's funeral, met with her fans within the scope of a previously planned meeting program. Before the event, answering journalists' questions, Şoray became choked up and had difficulty expressing herself while talking about the death of her close friend.
The actress, speaking on stage, stated that her grief is still very fresh.
“Actually, I promised you all a long time ago to meet here. At that time, this painful event had not happened. Our grief is truly very fresh. This is a great loss. He will always live in my heart,” said Türkan Şoray.
The actress's emotional speech moved the event attendees as well and sparked extensive discussions on social media.