Küləkli hava: sarı və narıncı xəbərdarlıq verildi
Aprelin 6-da Bakıda və Abşeron yarımadasında, eyni zamanda bölgələrdə gözlənilən küləkli hava şəraiti ilə bağlı sarı və narıncı xəbərdarlıq verilib.
Medianews.az Milli Hidrometeorologiya Xidmətinə istinadən xəbər verir ki, Bakıda və Abşeron yarımadasında, Qazax, Ağstafa, Daşkəsən, Mingəçevir, Naftalan, Goranboyda narıncı xəbərdarlığa uyğun olaraq şimal-qərb küləyi əsəcək, küləyin sürəti 20.8-28.4 m/san-dək güclənəcək.
Ölkənin digər bölgələrində isə sarı xəbərdarlığa uyğun olaraq şimal-qərb küləyi əsəcək, küləyin sürəti 13.9–20.7 m/san təşkil edəcək.

6 апреля в Баку и на Абшеронском полуострове, а также в регионах объявлено жёлтое и оранжевое предупреждение в связи с ожидаемой ветреной погодой.
Medianews.az ссылаясь на Государственную службу по гидрометеорологии сообщает, что в Баку и на Абшеронском полуострове, а также в Газахе, Агстафе, Дашкесане, Мингачеевире, Нафталане, Геранбойе в соответствии с оранжевым предупреждением будет дуть северо-западный ветер, скорость ветра усилится до 20.8-28.4 м/с.
В других регионах страны в соответствии с жёлтым предупреждением будет дуть северо-западный ветер со скоростью 13.9–20.7 м/с.