Nazir Çelsi Baxşıyeva ilə gündəmə gələn Pirməmmədovu
Model, bloger Çelsi Baxşıyevanı videoları ilə təhdid etdiyi deyilən Fövqəladə Hallar Nazirliyində Ərizələrin və şikayətlərin qəbulu şöbəsinin müdiri Anar Pirməmmədovun vəzifəsindən azad edildiyi bildirilir.
Medianews.az xəbər verir ki, Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, fövqəladə hallar naziri Kəmaləddin Heydərov ötən gün Anar Pirməmmədovun vəzifəsindən azad edilməsi ilə bağlı əmr imzalayıb.
Model, bloger Çelsi Baxşıyeva Oxu.az saytına açıqlamasında sevgilisi Anar Pirməmmədovun ailəli, iki uşaq atası olduğunu əvvəlcədən bilmədiyini, sonradan Pirməmmədov tərəfindən intim videoları ilə təhdid edildiyini deyib. O həmçinin bildirib ki, A.Pirməmmədovun atası Həsrət Pirməmmədov Yasamal Rayon Prokurorluğunda baş ədliyyə müşaviri olub, əmisi İlham Pirməmmədov da keçmiş təhsil nazirinin müşaviri olub. Həsrət Pirməmmədovun adının rüşvət işlərində hallandığı, işdən uzaqlaşdırıldığı barədə məlumatlar var. Qayınanası Mehriban Səmədova İqtisad Universitetinin Gənclik korpusunda kafedra müdiridir. Mehriban Səmədovanın bacısı isə Bakı Dövlət Universitetinin Cinayət hüququ və kriminologiya kafedrasının müdiri, hüquq üzrə elmlər doktoru, professor Şəhla Səmədovadır. Bloger həmçinin iddia edib ki, Həsrət Pirməmmədovun Ramiz Mehdiyevin yaxın adamlarından olduğu, hətta karantin dövründə qızına təşkil etdiyi toyda iştirak etdiyi barədə onda məlumat var. Onda olan materiallar realdır və səsyazıları mövcuddur.
A.Pirməmmədov xidməti avtomobillə ardınca gəlib. Əlavə olaraq məlumat verib ki, Anar Pirməmmədov nazirin birinci müavini Rəfael Mirzəyevin yaxın qohumudur, məsələ ictimailəşsə, işdən çıxarılacaq.

Сообщается, что Анар Пирмемедов, начальник отделения приема заявлений и жалоб Министерства по чрезвычайным ситуациям, уволен с должности за якобы угрозы видеороликами модели и блогера Челси Бакшиевой.
По информации Medianews.az, согласно данным, полученным Pravda.az, министр по чрезвычайным ситуациям Кемалетдин Гейдаров позавчера подписал приказ об освобождении Анара Пирмемедова от должности.
В интервью сайту Oxu.az модель и блогер Челси Бакшиева заявила, что изначально не знала, что ее возлюбленный Анар Пирмемедов женат и является отцом двух детей, а позже он стал угрожать ей интимными видеозаписями. Она также отметила, что отец Анара, Хесрет Пирмемедов, был главным советником юстиции в прокуратуре района Ясамал, а дядя Илхам Пирмемедов — бывшим советником министра образования. Имеются сведения, что имя Хесрета Пирмемедова фигурировало в коррупционных делах и он был отстранён от работы. Теща Алара — Мехрибан Самедова — заведует кафедрой в Молодёжном корпусе Университета экономики. Сестра Мехрибан Самедовой — Шехла Самедова, доктор юридических наук, профессор, заведующая кафедрой уголовного права и криминологии Бакинского государственного университета. Блогер также утверждает, что Хесрет Пирмемедов является близким человеком Рамиза Мехдиева и даже присутствовал на свадьбе дочери во время карантина. Материалы у нее подлинные и имеются аудиозаписи.
Анар Пирмемедов следовал за ней на служебном автомобиле. Дополнительно сообщается, что Анар Пирмемедов является близким родственником первого заместителя министра Рафаяла Мирзоева, и если дело получит огласку, он будет уволен.