Paytaxtda yük maşınları toqquşub -
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin "112" qaynar telefon xəttinə paytaxtın Yasamal rayonu, Kənar dairəvi yolda yol-nəqliyyat qəzasının baş verməsi və vətəndaşın avtomobildə sıxılı vəziyyətdə qalması barədə məlumat daxil olub.
FHN-dən Medianews.az-a verilən məlumata görə, dərhal əraziyə FHN-in Xüsusi Riskli Xilasetmə Xidmətinin xilasediciləri cəlb edilib.
Hadisə yerində əməliyyat şəraiti qiymətləndirilərkən "Mercedes Sprinter" və "Shacman" markalı avtomobillərin iştirakı ilə yol-qəza hadisəsinin baş verdiyi və sürücünün deformasiyaya uğramış avtomobildə sıxılı vəziyyətdə qaldığı müəyyən olunub.
Xilasedicilər xüsusi xilasetmə vasitələrinin köməyi ilə "Mercedes Sprinter" markalı avtomobilin sürücüsü, 1988-ci il təvəllüdlü Cavadov Orxan Əlicavad oğlunu xilas edərək təcili tibbi yardım briqadasına təhvil veriblər.

В Министерство по чрезвычайным ситуациям на горячую линию "112" поступила информация о дорожно-транспортном происшествии на Кенарной кольцевой дороге района Ясамал столицы и о том, что гражданин оказался зажат внутри автомобиля.
По информации, предоставленной FHN для Medianews.az, на место сразу же были направлены спасатели Специальной службы спасения от особо высоких рисков МЧС.
При оценке оперативной обстановки на месте происшествия было установлено, что произошло дорожно-транспортное происшествие с участием автомобилей марок "Mercedes Sprinter" и "Shacman", и водитель оказался зажат в деформированном автомобиле.
Спасатели с помощью специального спасательного оборудования освободили водителя автомобиля "Mercedes Sprinter" — Орхана Элиджават оглы Джаватова 1988 года рождения, и передали его бригаде скорой медицинской помощи.